Společnost LONGi Solar dosáhla v posledním hodnocení agentury Bloomberg rekordní úrovně bankovatelnosti

Čínská společnost LONGi Solar,  která v současnosti patří k 10 největším producentům solárních panelů na světě, obdržela dosud nejvyšší ratingové hodnocení ve zprávě Bankovatelnost solárních modulů a měničů pro rok 2019 od agentury Bloomberg New Energy Finance (BNEF).
 
LONGi Solar


 
Ocenění pro nejlepší výrobce

Agentura BNEF zkoumala banky, fondy, vývojáře, společnosti EPC a firmy na bázi tzv. technického due diligence. Tato metoda byla uplatněna na reprezentativním vzorku 48 předních výrobců modulů, které experti BNEF považují za bankovatelné (tj. mohou být použity v solárních projektech s bezregresním dluhem). 
Ve výsledcích roku 2019 společnost LONGi výrazně posílila svůj rating na 91 %, což je jejím nejvyšším hodnocením a jasným ukazatelem zralosti společnosti LONGi jako zavedené značky v tomto odvětví.
 
Společnost LONGi také získala „hvězdu“ označující, že se jedná o „nejlepšího výrobce“ hodnocení spolehlivosti solárních modulů pro rok 2019, publikovaného společností PV Evolution Labs (PVEL). Moduly LONGi získaly titul „nejlepší výrobce“ ve všech 4 testovacích kategoriích PVEL pro vlhké teplo, tepelné cyklování, mechanické zatížení a potenciálně indukovanou degradaci (PID).
 
Silná finanční stabilita

Agentura BNEF také jmenovala „15 nejlepších značek fotovoltaických modulů používaných v projektech financovaných termínovanými úvěry“ od 1. července 2017.  Přední světoví výrobci a dodavatelé představují termínově financované projekty o celkovém výkonu téměř 5 GW. Společnost LONGI je druhou nejvyužívanější značkou s financováním pro projekty o celkovém výkonu 1 447 MW.

Společnost LONGi se také zařadila mezi nejdůvěryhodnější výrobce modulů. Agentura BNEF používá pro vyhodnocení důvěryhodnosti výrobců skóre Altman-Z, které je kombinací finančních ukazatelů. Je to ukazatel rizika, že společnost v příštích 2 letech vyhlásí bankrot. Společnost LONGi byla ohodnocena skóre 3,1, které představuje silnou finanční stabilitu a bankrot jako vysoce nepravděpodobný. Skóre Altman-Z společnosti LONGi je nejvyšší mezi výrobci zaměřenými pouze na výrobu modulů.

Kromě bankovatelnosti a spolehlivosti společnosti LONGi firma také funguje ve velkém měřítku jako jeden z největších výrobců solární energie z hlediska stávající i plánované výrobní kapacity. Podle probíhající analýzy společnosti PV Tech, která se týká oznámení o rozšíření globální kapacity, by celková montážní kapacita modulu LONGi Solar měla v roce 2019 překročit 13 GW a s poslední expanzí se stát největším výrobcem modulů na světě.