SolidSun přináší na český trh novou technologii solárních panelů

Skupina SolidSun, lídr na trhu v poskytování komplexního řešení fotovoltaických elektráren, nabízí jako první v České republice solární panely s technologií HJT (Heterojunction technology). Její přednost spočívá v tom, že díky dodatečné amorfní vrstvě na křemíkových článcích dosahují panely vyššího výkonu, i když je zataženo.

Zdroj: HuaSun

 

Novinka na trhu

„Skupina SolidSun je první společností na českém trhu, která má v nabídce panely s jedinečnou technologií HJT – HuaSun 460 W HJT N-type Bifacial. Těší nás, že můžeme našim zákazníkům přinést to nejlepší, co trh nyní nabízí,“ říká generální ředitel skupiny SolidSun Martin Palarčík.

Panely využívají kombinaci toho nejlepšího z monokrystalické a amorfní technologie. Obě vrstvy vyrábějí elektřinu z jiných částí světelného spektra, čímž se navzájem skvěle doplňují. Právě tato symbióza se nazývá Heterojunction technology (HJT).

„Amorfní vrstva sjednocuje černou barvu destiček a zajišťuje až o 5–7 procent více vyrobené energie z rozptýleného světla – to znamená, že dokáže získat více energie i při zataženém počasí a nižším slunečním svitu. Účinnost panelu je 21,16 procenta, čímž se stává jednou z nejvyšších na trhu v tomto rozměru panelu,“ popisuje Martin Palarčík.

Panely HuaSun 460 W HJT N-type Bifacial navíc patří do rodiny N-type panelů. Oproti běžně užívaným panelům P-type lépe zvládají teplotní výkyvy, kterým jsou panely na střechách rodinných domů běžně vystaveny každý den. Výrazně tím stoupá životnost panelů a nedochází tak k degradaci jejich výkonu právě vlivem vyšších teplot. Tento typ panelů je proto ideální pro instalace na střechy rodinných domů, kde se s oteplováním panelů musí počítat.

Nízká degradace a dlouhá záruka

Přední strana panelu má maximální výkon 460 W. Vzhledem k tomu, že jde o bifaciální (oboustranný) panel, je zadní strana panelu schopná navíc vyrábět z odraženého světla dalších až 30 % energie. Další výhodou panelu je jeho vyšší napětí při zátěži, a to 45,24 V. Díky tomu postačí pro správnou funkčnost MPP trackerů měniče napětí menší počet panelů. Při vyšším počtu panelů však rychle dosáhnete optimálního pracovního napětí střídače (zpravidla 620 V) a maximalizujete tak zisky ze své fotovoltaické elektrárny.

Nesmíme také zapomenout na velice nízkou degradaci výkonu panelů v letech. Výrobci standardní technologie Mono Perc Half Cell poskytují lineární záruku na pokles výkonu většinou na 80 % po 25 letech. HuaSun garantuje, že po 25 letech bude zbývající výkon panelu na úrovni úctyhodných 90 %.

Výrobce na tento panel poskytuje záruku 15 let na výrobní vady a 30 let na výkon. Pro sněžné podmínky v České republice dodáváme se zesíleným černým rámem.