SOLEK expanduje v solárním byznysu. Chystá emisi dluhopisů za 5 miliard korun

SOLEK HOLDING SE, přední energetická skupina se zaměřením na solární energetiku, oznámila minulý týden vydání jednoletých, dvouletých a tříletých dluhopisů v hodnotě až 5 miliard korun. Výnos z dluhopisového program firma použije k investicím do nových solárních parků v Chile a na Kypru.

Zdroj: QCells

Zdroj: QCells

Silný zájem investorů

Úvodní emise počítá s objemem 150 milionů korun, vydané dluhopisy jsou jmenovité hodnoty 50 tisíc korun, s minimální výší investice 100 tisíc korun a výplatou výnosu jedenkrát ročně. Celkový objem dluhopisového programu dle prospektu schváleného Českou národní bankou může dosáhnout až 5 miliard korun. Administrátorem emisí je společnost CYRRUS, právní poradenství poskytla advokátní kancelář Havel & Partners.

Kapitálové trhy i v době celosvětové pandemie evidují silný zájem investorů o příležitosti spojené s výstavbou a provozem solárních elektráren i další projekty zaměřené na energii z obnovitelných zdrojů.

Další expanze

„Rozhodli jsme se poptávku vyslyšet a přicházíme s atraktivním dluhopisovým programem, který pro investory představuje příležitost pro bezpečnou diverzifikaci investičního portfolia, odolnou vůči volatilitě trhů i geopolitickým událostem. Investice je mimořádně stabilní a s atraktivním výnosem také s ohledem na dlouhodobě vysoký potenciál rostoucí globální poptávky po zelené energii,“ uvedl Zdeněk Sobotka, zakladatel a majoritní vlastník SOLEK HOLDING SE.

„Výnos z dluhopisového programu použijeme k investicím do výstavby dalších solárních parků především na našem tradičním trhu v Chile a nově také třeba na Kypru,” dodal Sobotka.

Nový zdroj financování umožní skupině SOLEK naplňovat strategické cíle pro další expanzi a budování vlastního portfolia. Fotovoltaické parky totiž bude nejen projektovat a stavět, ale nyní již také vlastnit a po připojení k síti provozovat.

Nová forma financování je v souladu se změnou naší strategie, díky které posílíme finanční stabilitu celého našeho podnikání, protože kromě výnosů z developmentu solárních elektráren budeme inkasovat i zisky z prodeje vyrobené energie,“ řekl Zdeněk Sobotka.