Solární zahradní stavby pro ty, co nemohou mít fotovoltaiku na střeše
Zatímco většina v souvislosti s rozvojem fotovoltaiky mluví o nových materiálech a efektivitě skladování, největší český výrobce zahradních staveb na to šel odjinud. Položil si nerudovskou otázku „Kam s nimi?“ a umístil fotovoltaické panely na své pergoly, zimní zahrady a přístřešky pro auto. To vše s cílem využít jejich, zdá se, velmi výrazný potenciál.
Výkonem nahradí střechu rodinného domu
Nejpopulárnější rozměr hliníkové pergoly je standardně 5,3 x 5,3 m. Na ni lze instalovat výkon až 5,4 kWp. Za optimálních podmínek se vám investice do celé stavby vrátí přibližně za 5-7 let,“ doplňuje Miroslav Zelený. Společnost Hobbytec využila toho, co umí nejlépe. Ve výrobě hliníkových zahradních staveb je v České republice na prvním místě. Rozměry i barevný odstín konstrukce zvládne vyrobit zcela na míru.
Fotovoltaické panely byly zcela integrována do zastřešení z bezpečnostního skla. Elegantní řešení zároveň slouží jako přirozené stínění prostoru zahradní stavby. Další výhodou je možnost umístit solární zahradní stavby na jakékoliv místo na zahradě. Případně je nechat přikotveny k domu. Díky tomu lze panely v jejich zastřešení nasměrovat na jižní stranu pod ideálním sklonem.
Součástí je kompletní technologie
Hobbytec myslí na všechno a zákazníkům nabízí kompletní řešení solárního systému. K fotovoltaickým panelům přidává nezbytné komponenty. Běžnou součástí je:
- Třífázový asymetrický hybridní střídač Growatt
- Baterie Growatt
- Growatt Shine – monitorovací příslušenství (komunikace přes Wifi)
- Modulový optimizér fotovoltaických panelů
Solární zahradní stavby zvládnou odpovědět na trend absolutní nezávislosti a bydlení mimo civilizaci. Nabízejí možnost tzv. ostrovního systému, kdy při výrobě nejste připojen do distribuční sítě. Pergoly či zimní zahradu je tak možné postavit na odloučené místo. Díky tomu získáte nezávislý zdroj energie.
Přístřešky pro auto a elektromobilita
„Zastřešení velkých parkovišť, autobusové zastávky a další místa na veřejných prostranstvích. Solární zahradní stavby mohou přesunout fotovoltaiku ze zelených luk do ruchu měst,“ doplňuje Miroslav Zelený.
Spojení přístřešků pro auto a elektromobily se doslova nabízí. Stavba si bude sama vyrábět elektřinu a uschovávat ji na další využití. Časem budeme moci zaparkovat elektromobil pod přístřešek, připojit ho k nabíječce a vše je zajištěno.
Podpora ze strany státu a financování
Až 200 000 Kč z ceny fotovoltaického systému. Na takovou výši dotace je možné dosáhnout prostřednictvím titulu Nová zelená úsporám.
Solární zahradní stavby se těší podpoře ze strany bankovního sektoru. Na fotovoltaické pergoly, zimní zahrady i všechny typy přístřešků můžete získat plné financování v podobě klasického úvěru. Celý proces je přitom velmi jednoduchý a peníze na účtu můžete mít ve velmi brzké době. Stačí doložit potřebné dokumenty.