Solární lavičky s USB napájením a wi-fi připojením se instalují v Uherském Hradišti

Chcete pohodlně chatovat pomocí bezplatného wi-fi připojení a přitom si dobíjet mobil nebo tablet přímo z lavičky, na které sedíte? I tak mohou v budoucnu vypadat prvky městského mobiliáře. Stoličky s USB napájením a lavičku s bezplatnou wi-fi si mohou po dobu letošní Letní filmové školy vyzkoušet obyvatelé i návštěvníci Uherského Hradiště. 

mcite


Zkušební provoz solární lavičky typu WOODY SCORPIO

Tři prvky tzv. chytrého mobiliáře najdou před kinem Hvězda a na Palackého náměstí. Před kinem jsou umístěné dvě stoličky typu BLOCQ, každý sedák je vybaven dvěma vstupy USB napájení. Tyto sedáky jsou běžně napájeny z elektrické sítě, v současném zkušebním provozu jsou napojeny na provizorní zdroj energie, nicméně jsou plně funkční.

Na Palackého náměstí je pak umístěna solární lavička typu WOODY SCORPIO,  která má 2 x 2 vstupy pro USB napájení a navíc je vybavena bezplatným wi-fi připojením. Lavička je vybavena vlastním solárním panelem a díky němu je zcela nezávislá na vnějších zdrojích energie. Zařízení zároveň disponuje bateriemi, které načerpanou sluneční energii poskytnou v obdobích bez přímého slunečního záření.

„Prvky jsou zatím v dočasném provozním režimu. Pro nás i pro společnost, která prvky vyrábí, bude zajímavé sledovat,  jak veřejnost na tyto prvky mobiliáře zareaguje, a také jak odolají zátěži, kterou bezesporu návštěvnost LFŠ vyvolá,“ zauvažoval starosta města Stanislav Blaha.  

Město spolupracuje s firmou mmcité už delší dobu. Mimo dodávek mobiliáře společnost v minulosti například bezplatně testovala v Uherském Hradišti nové odolné materiály, ze kterých jsou vyrobené lavičky.