SolarEdge získala prestižní cenu PV Magazine Award 2020 za vývoj inovativních fotovoltaických technologií

Na konci minulého roku společnost PV Magazine GmbH udělila prestižní cenu AWARD 2020 izraelské společnosti SolarEdge za vývoj inovativních hybridních střídačů a bateriových systémů. Cenu udělila nezávislá porota složená z novinářů o odborníků z branže.

Zdroj: PV Magazine AWARD 2020

Zdroj: PV Magazine AWARD 2020

Prestižní ocenění

O inteligentních fotovoltaických domácích systémech se v poslední době hodně hovoří. Je pozitivní, že ve světě i v České republice o ně v poslední době roste zájem.

Doposud byly tyto domácí systémy spojeny do značné míry s nutností výběru řešení v oblasti softwaru a hardwaru od řady různých dodavatelů.  Toto omezení však neplatí pro společnost SolarEdge, která nabízí komplexní řešení pro řízení výroby energie z fotovoltaických systémů, optimalizaci spotřeby vč. podpory sítě, inteligentní nabíjení elektromobilů a také možnost záložního napájení.

„Společnost SolarEdge dlouhodobě nabízí komplexní sadu funkcí, ovládání zátěže a zařízení, včetně nabíjení elektromobilů,“ říká porotkyně Jenya Meydbray. „Poměr 2,0 DC / AC je také velmi dobrý, pokud jde o stejnosměrné úložiště energie, zejména u těchto optimalizátorů napájení.“

Špičková technologie

SolarEdge je bez nadsázky synonymem pro technologii budoucnosti, protože již nyní chrání investory do solárních elektráren před budoucími problémy. Eliminuje nedostatky klasických střídačů, jakými jsou energetické ztráty způsobené nesouladem panelů, nedokonalý monitoring, malá flexibilita projektování, omezené využití plochy střechy a bezpečnostní/požární rizika. 

O výjimečné kvalitě střídačů SolarEdge svědčí i testy dvou nezávislých institucí  PHOTON LABPVEL, které prokázaly dosažení vyšší výroby solární energie při použití těchto střídačů. Bližší informací o těchto testech můžete najít na tomto odkazu.