SolarEdge: “Jsme světovou jedničkou FV měničů podle obratu”

SolarEdge je světovým lídrem v oblasti chytrých energetických technologií. Společnost je aktivní v různých segmentech energetického trhu a nabízí diverzifikované portfolio produktů: řešení pro rezidenční a komerční FV elektrárny, bateriové systémy pro ukládání a zálohování energie, řešení pro nabíjení elektromobilů, domácí energetický management, síťové služby a virtuální elektrárny, systémy pro nepřerušované napájení (UPS).

SolarEdge


SolarEdge je světovou jedničkou na poli FV měničů podle obratu a její příjmy neustále rostou. Jen v posledním čtvrtletí docílila společnost SolarEdge rekordních výnosů 411 milionů USD, kvartálně o 26% více a meziročně o 74 %. Současně firma pokračovala v expanzi a diverzifikovala se do nových geografických regionů a energetických trhů. 

Za hranicemi fotovoltaiky…

Gamatronic (divize UPS), nabízí celou řadu energetických řešení a aplikací pro datová centra, oblast komunikací, obranu, průmysl, zdravotnictví, finanční sektor, námořní sektor, dopravu, vládní projekty, maloobchod a další. Produktová řada zahrnuje modulární řešení UPS od 10 kW do 1,8 MW, širokou škálu samostatných (standalone) UPS, modulární napájecí systémy pro telekomunikační trh, modulární DC/AC invertory, modulární DC/DC konvertory a řešení pro kontrolu a řízení (Control & Management).

Kokam, přední světový výrobce inovativních bateriových řešení s více než 700 MWh reálných instalací. Poskytuje bateriová řešení pro velkokapacitní ESS, UPS, elektromobily (EV), letecký průmysl, námořní průmysl a další průmyslová odvětví.

S.M.R.E., poskytovatel elektroniky a inovativních integrovaných technologií pro pohon elektromobilů, vyvíjí inovativní a výkonné hnací ústrojí s převodovkou, motorem, baterií, BMS, softwarem a příslušenstvím pro elektrická vozidla.

Firma SolarEgde vyvinula řešení fotovoltaického měniče s DC optimalizací, které změnilo způsob, jakým se doposud získávala a řídila energie ve fotovoltaických systémech. Inteligentní měnič SolarEdge urychluje návratnost investice (ROI), protože maximalizuje výrobu energie a současně snižuje náklady na její výrobu. 

Toho bylo dosaženo tím, že se funkce klasického měniče rozdělila do dvou částí. Hledání maximálního bodu výkonu (MPPT) bylo přesunuto blíže k FV panelům a obstarávají jej výkonové optimizéry, zatímco na centrální úrovni se zjednodušený měnič stará jen o interakci se sítí a přeměnu DC/AC. 

SolarEdge

Kromě nesporných ekonomických benefitů má SolarEdge ještě jednu obrovskou výhodu, díky integrovaným funkcím umožňuje zvýšenou bezpečnost a splňuje tak pokročilé evropské a americké bezpečnostní standardy. Technologie je certifikována jako odpojovač mezi střídačem a FV generátorem podle IEC 60947, splňuje bezpečnostní normu VDE 2100 pro případy požárního zásahu nebo údržby (EU) a je také v souladu s normou UL1699B pro detekci elektrických oblouků.

Ve výkonových optimizérech je integrována funkce SafeDCTM, která umožňuje uvést systém do bezpečného napěťového stavu kdykoliv při vypnutí AC strany a chránit tak instalátory, pracovníky údržby nebo hasiče.

Výkonové optimizéry jsou navrženy tak, aby přešly do bezpečnostního módu (napětí optimizéru 1V) za těchto situací: budova je odpojena od elektrické sítě, střídač je vypnut anebo dojde k poruše izolace např. v případě záplav nebo kolapsu struktury budovy (zkrat se zemí nebo proudový chránič vypne měnič). Kompatibilita s normou UL1699B pak pomáhá chránit majetek investora, protože elektrické oblouky jsou jednou z nejčastějších příčinou vzniku požáru samotných FVS.  


SolarEdge je také partner a účastník 5. ročníku mezinárodní konference a výstavy Smart Energy Forum, která se koná 19. listopadu v Praze. SolarEdge považuje Smart Energy Forum za důležitou událost a vhodnou příležitost pro prezentaci aktivit firmy na českém a slovenském trhu. Konference nabízí společnosti SolarEdge a jejím divizím zvýšit povědomí o značce, rozvinout nová obchodní partnerství a přiblížit výhody technologií SolarEdge lokálnímu trhu.

Na českém trhu bude firma nabízet zejména třífázové měniče s DC optimalizací pro komerční fotovoltaické elektrárny.


SolarEdge

 

Třífázový měnič se synergickou technologií


 

SolarEdgeVýkonový optimizér P600-850


SolarEdge

 
Monitorovací platforma a mobilní aplikace