Proč ŠKODA AUTO bude optimalizovat výrobu solární energie pomocí technologie SolarEdge?

Minulý týden společnost ČEZ oznámila, že připravuje výstavbu jedné z největších střešních fotovoltaických elektráren v Česku. Jedná se o komplex několika střech v Mladé Boleslavi v areálu továrny ŠKODA AUTO, kde brzy na špičkových technologiích vyrostou nové soláry o výkonu přes 2 MWp.

Zdroj: SolarEdge

 

Obří instalace

V hlavním závodě ŠKODA AUTO a.s. v Mladé Boleslavi stavíme jednu z největších střešních fotovoltaik v Česku. Na střechách výrobních hal instaluje ČEZ celkem 5 468 solárních panelů, které ročně vyrobí přes 2 000 MWh elektřiny. Díky tomu pomáháme Škodovce s přechodem na čisté zdroje elektřiny,“ sdělil na svém profilu v síti LInkedIN Daniel Beneš, CEO a předseda představenstva energetické společnosti ČEZ.

Nová obří solární elektrárna vyroste postupně na 3 střechách v areálu ŠKODA AUTO a.s. v Mladé Boleslavi. První instalace bude mít výkon  531 kWp, druhá instalace 436  kWp a třetí největší dosáhne výkon 1178 kWp. Celkový plánovaný výkon všech instalací bude činit 2145 kWp po dokončení.

Sázka na kvalitní technologie

ČEZ již prozradil v ilustračním videu, jak bude nová instalace po dokončení vypadat. Na instalaci se použijí velmi kvalitní střídače společnosti SolarEdge. Jsou to právě střídače, které jsou nejdůležitější součástí solární elektrárny

Ať už z hlediska výroby, návratnosti, garance, servisních nákladů nebo bezpečnosti patří produkty SolarEdge k absolutní světové špičce v oblasti fotovoltaických střídačů. To je také důvod, proč je ČEZ používá na největší solární elektrárně v centru Prahy, která se nedávna začala stavět na střeše Kongresového centra.

O výhodách technologie SolarEdge se můžete více dovědět v tomto článku.