Solar Global diverzifikuje solární byznys. Nově začne dodávat elektřinu koncovým zákazníkům

Na začátku října společnost Solar Global Energy a.s. ze skupiny Solar Global a.s. začne nabízet zelenou elektřinu koncovým zákazníkům. Dosud prodávala vyprodukovanou elektřinu na burze. Nyní začíná obchodovat vlastní produkci s garancí ekologického původu.

Zdroj: SolarGlobal

Zdroj: SolarGlobal

Určeno hlavní firmám

Cílem Solar Global Energy je obchodovat zelenou elektřinu z vlastních solárních elektráren, ale i dalších obnovitelných zdrojů energie. Dodávkou stoprocentně zelené energie cílí především na malé a střední firmy.

„Poptávka firem po certifikované energii z obnovitelných zdrojů pomalu stoupá. Tlak přichází zejména od zahraničních firem, které jsou citlivější a požadují ohleduplnost k životnímu prostředí,“ říká František Smolka, statutární ředitel společnosti Solar Global Energy, která obchoduje s elektrickou energií z obnovitelných zdrojů.

Elektrická energie se v České republice stále téměř z poloviny vyrábí v uhelných elektrárnách, čím se velkou měrou podílí na produkci oxidu uhličitého s dopadem na změnu klimatu. Ekologická nebo zelená elektřina je vyrobena výhradně z obnovitelných zdrojů – ze solárních, větrných nebo vodních elektráren, případně díky využití energie z biomasy. Primárním cílem Solar Global Energy je nabídka elektřiny vyrobené z těchto šetrných zdrojů ekologicky smýšlejícím zákazníkům.

Rostoucí zájem o zelenou elektřinu

Důvodem zahájení prodeje koncovým zákazníkům byl rostoucí zájem o zelenou elektřinu přímo od výrobce. Solar Global k tomu využije stávající portfolia vlastních elektráren, ale i množství zdrojů, které servisuje skrze svoji společnost Solar Global Service.

Skupina rovněž v minulosti připojila stovky solárních střešních systémů domácnostem a firmám a realizuje další investice do obnovitelných zdrojů energie i celé řady dalších projektů se zaměřením na zelenou energii.

„Cena za zelenou elektřinu je obvykle vyšší pouze o jednotky procent. Rozdíl tak může být v případě menší firmy v řádu stokorun měsíčně. Zelenou energii lze ale pořídit i za velkoobchodní cenu. Pokud se díky přesnějším předpovědím počasí podaří minimalizovat náklady na odchylku a využít energii přesně podle očekávané produkce, umožní to snížit i koncovou cenu,“ dodává Smolka s tím, že investují hodně peněz do predikčního softwaru a jeho synchronizace s výstupními daty elektráren.