SOFAR představila inovativní řešení pro akumulaci energie na veletrhu Intersolar 2024

Společnost SOFAR představila na veletrhu Intersolar Europe 2024 v Mnichově svůj zbrusu nový monitorovací systém pro bateriové systémy skladování energiePowerAll a SOFAR Cloud.

Zdroj: SOFAR

Hlavní přednosti

Třífázový systém PowerAll je vyjádřením závazku společnosti SOFAR směrem k jednoduchosti, bezpečnosti, flexibilitě a inteligenci řešení v oblasti akumulace energie. Nové unikátní funkce stanoví nový standard spolehlivosti a účinnosti.

K hlavním přednoste PowerAll patří snádná instalace na bázi „plug-and-play“, vestavěný optimalizátor baterií pro automatickou kalibraci, rozšířené možnosti skladování bez dobíjení a paralelní redundance pro zabránění selhání zařízení.

Společnost SOFAR klade bezpečnost na první místo v rámci svých řešení. Proto zařízení PowerAll disponuje funkcemi oddělení elektřiny a článků, aerogelových podložek a nevýbušných ventilů, které snižují riziko vzniku požárů v důsledku úniku tepla.

Navíc, PowerAll má v sobě také zaintegrovaný systém komplexního monitorování teploty bateriových článků pro zvýšení ochrany.

SOFAR CloudDigitální Energy Management

SOFAR Cloud poskytuje řešení pro servis a údržbu (O&M) s aktualizacemi provozu v reálném čase a desetiletým ukládáním historických dat pro analýzu poruch. Nabízí automatické aktualizace a zpracování úloh dle požadovaného objemu dat.

SOFAR Cloud také optimalizuje provoz s cílem minimalizace nákladů a poskytuje okamžitá alerty v případě poruch. Systém je navržen pro pohodlí uživatelů, podporuje monitorování milionů mobilních zařízení a umožňuje vzdálené ovládání, které minimalizuje cestovní náklady spojené a výdaje na údržbu.

Jeho uživatelsky přívětivé rozhraní, snadné nastavení a přizpůsobivá interakce vyhovují uživatelům, zatímco robustní architektura zajišťuje stabilitu, bezpečnost a rychlé řešení problémů.

SOFAR PowerMagic – Maximalizace výnosů

PowerMagic je vysoce účinný systém kapalinového chlazení a inteligentní regulace teploty bateriového úložiště (BESS), který posiluje chladicí schopnosti a energetickou účinnost zařízení.

Modulární konstrukce BESS umožňuje bezproblémové rozšíření na straně stejnosměrného i střídavého proudu s tím, že zahrnuje až 6 paralelních jednotek s maximální úložnou kapacitou 8 MWh. Kompatibilita s většími bateriovými články a antikondenzační konstrukce zajišťují dlouhou životnost a nižší provozní náklady BESS, což z něj činí převratnou novinku na trhu.

SOFAR PowerMaster – Optimální velkokapacitní systém akumulace energie

PowerMaster je špičkovým řešením v oboru BESS, které je vybaveno nejmodernějšími technologiemi. Bezpečnostní systém 3+2 zajišťuje spolehlivý a nepřetržitý provoz BESS za všech okolností.

Zejména výjimečný je hybridní chladicí systém BESS na bázi vzduchu-kapaliny, který stanovuje průmyslový standard tím, že snižuje ztráty při odvodu tepla přibližně o 30 %. Modulární konstrukce navíc umožňuje flexibilní rozšiřování BESS, což umožňuje v jedné komoře skladovat až 3,93 MWh energie pro různé požadavky zákazníků.

Frank Yu, výkonný víceprezident společnosti SOFAR zdůrazňuje, že uvedení třífázového systému PowerAll a SOFAR Cloud na trh představuje další krok k dosažení globálních cílů nulové spotřeby prostřednictvím portfolia řešení pro integraci čisté energie a digitálních technologií.

„Je to důkazem našeho odhodlání urychlit pronikání cenově dostupné obnovitelné energie. Doufáme, že využitím našich kapacit v oblasti výzkumu a vývoje budeme pokračovat v inovacích a dodávkách řešení, která budou pohánět udržitelnou budoucnost pro všechny,“ dodal Frank Yu.