SNEC (1.): Takový jiný solární panel o výkonu 1200 Wp a váze 18,6 kg

Ve dnech 3.-5. června proběhla v Číně největší odborná konference a výstava SNEC věnovaná fotovoltaice a moderní energetice. V sérií článků Vám přinášíme několik zajímavostí ze SNEC. V první dílu představujeme nový flexibilní panel od společnosti SunMan.

Zdroj: SunMan

Nejvýkonnější a nejlehčí panel na trhu

Jedním z vystavovatelů na SNEC byla čínská společnost SunMan. Od roku 2017 tato firma vyrábí novou generaci velmi lehkých a flexibilních panelů pod značkou eArche. Letos na SNEC společnost SunMan představila novinku – panel o výkonu 1200 Wp a váze 18,6 kg. Můžete si jej prohlédnout na videu v tomto odkazu na síti LinkeIn.

Nová inovativní technologie lehkých solárních panelů od společnosti SunMan představuje skutečnou revoluci ve fotovoltaice.  Zejména je vhodná pro střechy s omezenou možností zatížení nebo atypickým tvarem.

Výhodou panelů eArche, jenž jsou vyráběné bez použití skla,  je nejen minimální tloušťka (méně než 2 mm), ale zejména velmi nízká hmotnost cca 5 -6 kg. Oproti tradičním až 20 kg panelům z krystalického křemíku jsou panely eArche až o dvě třetiny lehčí díky unikátní konstrukci na bázi flexibilních polymerů.

Flexibilní moduly eArche zároveň nabízejí stejnou odolnost vůči povětrnostním vlivům jako tradiční křemíkové „skleněné“ panely. Díky patentované kombinaci materiálů se snadno lepí na střechu.

Vysoký výkon a další výhody

Většina komerčně dostupných panelů na trhu na bázi PERC článků dosahuje výkon cca 600 Wp. SunMan však přichází s panely o dvojnásobném výkonu ve výši až 1200 Wp.

Velmi malá tloušťka panelu a nízká hmotnost usnadňují nejen samotnou instalaci, ale také zlevňují přepravu a skladování velkého množství panelů. Navíc, lze tyto panely upevnit pomocí lepení na střechu. Odpadá tak potřeba instalace poměrně těžkých konstrukčních systémů bez nutnosti ukotvení.  

Společnost SunMan v současnosti dodává panely eArche pouze s pozitivní výkonovou tolerancí 0 až + 5 W v různých výkonových řadách. Na produkt výrobce nabízí 10 -letou produktovou záruku a 25 – letou lineární garanci výkonu.

Panely eArche kombinují unikátní patentovanou technologii, která nabízí vysokou kvalitu křemíkových krystalických panelů na bázi flexibilního polymeru, které lze instalovat na oblé povrchy. Díky krásném estetickém vzhledu a vysoké kvalitě zpracování garantují tyto panely vysokou účinnost, provoz bez vlivů PID efekttů a vysokou bezpečnost.

Instalace v Česku

Společnost SunMan dodává své flexibilní panely partnerům po celém světě. Celá řad instalací využívající flexibilní panely eArche se nachází v Asii, USA či Evropě.

Několik instalací nových fotovoltaických elektráren, kde se použily panely eArche, se také realizovalo i v Česku. Na výše uvedené fotce je zachycena instalace nové elektrárny v městě Uherské Brod, kde kvůli statice nešlo použít tradiční křemíkové panely, proto místo nich byly zvoleny lehké, flexibilní panely eArche od společnosti SunMan.

Na českém trhu panely SunMan distribuuje společnost NOBILITY s.r.o..