Fronius představí komerční střídače pro vysoce hospodárné FV systémy a řešení pro nabíjení elektromobilů

V rámci 8. ročníku mezinárodního veletrhu moderní energetiky Smart Energ Forum, která se koná ve dnech 18. – 19.10.2022 v O2 Universum, představí Fronius Česká republika v rámci výstavy inovativní výrobky a řešení z oblasti bydlení, komerce a mobility, a také digitální nástroje. Součástí hlavního programu konference bude přednáška Thomase Rührlingere z Fronius International, který bude hovořit na téma Integrace vlastní spotřeby jako hlavního hybatele masívního boomu fotovoltaiky.

Zdroj: Fronius


Energetická řešení pro všechny

K vidění bude mimo jiné oblíbený hybridní střídač Fronius GEN24 Plus. Ten nabízí nejen řešení související s fotovoltaikou, akumulátory, nouzovým napájením, teplem a e-mobilitou, ale je také držitelem celosvětově prvního hodnocení ekobilance potvrzeného nezávislou institucí1).

V rámci komplexního řešení Fronius pro domácnosti 21. století představíme na konferenci všechny možnosti využití solární energie pro zajištění energetické soběstačnosti.

Dalším významným produktem na našem stánku bude komerční střídač Fronius Tauro, který nabízí maximální flexibilitu v designu systému, a to při minimálních celkových provozních nákladech. Dvoustěnný plášť střídače a aktivní chlazení umožňují dosahovat plného výkonu a maximálních výnosů ať už na přímém slunečním svitu, nebo v extrémním horku. „Fronius Tauro se navíc vyznačuje rychlou instalací i údržbou, a navíc boduje nejrychlejším servisem na trhu. O tom se můžete sami u nás na stánku přesvědčit“, zve všechny Petr Kotrba z technické podpory Fronius Solar Energy.

Fronius Wattpilot – nabíjení elektromobilu doma i na cestách

Každý vlastník fotovoltaického systému ví, jaké ekologické a ekonomické výhody nabízí energetická soběstačnost. Každý držitel elektromobilu může díky systému Fronius Wattpilot potenciál úspor výrazně zvýšit. Je to proto, že nabíječka elektromobilů dokáže automaticky přepínat mezi 1 a 3 fázemi a regulovat proud v jednoampérových krocích. Díky tomu optimálně využívá přebytečnou fotovoltaickou energii o výkonu od 1,38 kW do 22 kW a dokáže využít přetoky z fotovoltaického systému k udržitelnému nabíjení vozu s prakticky nulovými náklady. 

Nabíjet vozidlo lze zcela podle aktuálních potřeb. Fronius Wattpilot nabízí dva režimy nabíjení, které lze zvolit přímo na nabíječce elektromobilů nebo prostřednictvím aplikace Fronius Solar.wattpilot: Eco Mode je režim, který majitelé fotovoltaických systémů preferují. Zajišťuje, že se elektromobil – kdykoli je to možné – nabíjí vlastní solární energií nebo nejlevnějším síťovým proudem. 

 Next Trip Mode je pak režim určený všem, kdo chtějí do stanovené doby bezpečně nabít elektromobil na určitou trasu, tj. kilometry. Fronius Wattpilot nabije potřebné množství inteligentně a spolehlivě.

 Digitální nástroje – záruka naprosté spokojenosti

Na Smart Energy Forum společnost Fronius ukáže, že své zákazníky podporuje od plánování přes monitorování až po servis. Digitální nástroje jako Solar.creator, Solar.web, Solar.start a Solar.SOS jsou zárukou naprosté spokojenosti.

O obchodní jednotce Fronius Solar Energy

Obchodní jednotka Fronius Solar Energy vyvíjí od roku 1992 energetická řešení týkající se fotovoltaiky a své produkty prodává prostřednictvím globální kompetenční sítě instalačních, servisních a prodejních partnerů. Více než 24 poboček této obchodní jednotky, podíl exportu přes 93 procent a celkový výkon instalovaných střídačů více než 21 gigawattů hovoří samy za sebe. Velkým cílem je vize 24 hodin slunce a společnost Fronius každý den pracuje na tom, aby uskutečnila tuto vizi budoucnosti, ve které bude celosvětová spotřeba energie 100procentně pokryta z obnovitelných zdrojů. Proto společnost Fronius vyvíjí energetická řešení, která znamenají efektivní a inteligentní výrobu, ukládání, distribuci a spotřebu sluneční energie.