Skupina Photon Energy vydala první zelené dluhopisy

Mezinárodní společnost s českými kořeny Photon Energy oznámila vydání první emise svých zelených dluhopisů se splatností šesti let v celkové jmenovité hodnotě 50 mil. EUR a ročním kuponem 6,5 %. Výnosy z prodeje dluhopisů umožní firmě refinancovat development a výstavbu nových  fotovoltaických elektráren.

První zelené dluhopisy

Vedení společnosti Photon Energy minulý týden oznámilo, že rozhodlo o emisi nových korporátních zelených bondů v celkové jmenovité hodnotě 50 mil. EUR s kuponovou sazbou 6,5 % p.a. a čtvrtletní výplatou kuponu. Splatnost dluhopisů je stanovena na 6 let.

„Umístění našich prvních zelených dluhopisů nám umožňuje nejen nabídnout investorům udržitelnou investiční příležitost, ale také stanovit významný milník v růstu naší společnosti. Čistý výnos z emise nám umožní urychlit vývoj a výstavbu fotovoltaických elektráren v Maďarsku, Rumunsku a Polsku, tedy na našich klíčových středoevropských růstových trzích,“ říká Clemens Wohlmuth, finanční ředitel skupiny Photon Energy.

Financování další expanze

Veřejná nabídka pude probíhat po dobu čtrnácti dnů od 2. listopadu v Německu, Rakousku a Lucembursku. Během stejného období budou dluhopisy také nabídnuty vybraným kvalifikovaným investorům v dalších evropských státech.

Zelené dluhopisy budou nabídnuty také držitelům stávajících pětiletých dluhopisů se splatností v roce 2022 ve formě výměny, která proběhne od 18. října do 12. listopadu 2021.

Do konce roku 2024 hodlá Photon Energy rozšířit vlastní portfolio fotovoltaických elektráren z 75 megawattů na minimálně 600 megawattů, další projekty pak postaví pro externí zákazníky. Společnost Photon Energy to oznámila v červnu letošního roku v rámci aktualizované dlouhodobé strategie.