Skupina Photon Energy připojila do sítě další fotovoltaické elektrárny v Maďarsku

Mezinárodní společnost s českými kořeny Photon Energy dokončila připojení prvních dvou ze skupiny deseti fotovoltaických elektráren (FVE) v okolí maďarského města Püspökladány. Připojené fotovoltaické (FV) elektrárny mají celkovou kapacitu 2,8 MWp.

Zdroj: RisenEnergy

Zdroj: RisenEnergy

Připojení dalších zdrojů do konce roku

Na stejném místě společnost Photon Energy má v současné době v pokročilé fázi výstavby dalších osm elektráren společnosti s celkovou kapacitou 11,3 MWp. Do provozu budou uvedeny do konce listopadu 2020.

Tento nejnovější přírůstek rozšiřuje instalovanou základnu skupiny v Maďarsku na 37,8 MWp a její globální portfolio vlastních elektráren na 63,4 MWp.

Dvě nové elektrárny se rozkládají na 4,3 hektarech a jsou připojeny k síti společnosti E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. Očekává se, že společně vyrobí přibližně 4,1 GWh elektřiny ročně.

Expanze na australském trhu

„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme uvést do provozu první dvě z deseti elektráren v naší maďarské lokalitě Püspökladány. Spolu s naším dalším velkým FV projektem o výkonu 14 MWp na australském trhu, jehož uvedení do provozu je naplánováno před koncem roku 2020, nám rozšíří tyto dvě nové a dalších osm dosud nepřipojených elektráren naše globální portfolio elektráren do konce roku na 49,1 MWp, respektive 88,6 MWp,“ uvedl Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy.

Skupina Photon Energy bude nové elektrárny provozovat prostřednictvím dvou plně vlastněných projektových společností, z nichž každá vlastní licenci METÁR. Tyto licence opravňují každou elektrárnu k výkupnímu tarifu de facto (ve formě prodeje elektřiny na spotovém trhu s energií a smlouvy o rozdílu) ve výši 33 360 maďarských forintů za MWh (přibližně 93 eur za MWh).

Obě elektrárny mají nárok na maximální schválenou a podporovanou produkci přibližně 38 400 MWh na licenci po dobu 17 let a 11 měsíců. Očekává se, že kombinované roční výnosy těchto dvou elektráren budou 380 000 eur.