SEF (3): Na trh přichází špičkový panel s 25-letou zárukou pro rezidenční fotovoltaické elektrárny v Česku

Přední distributor fotovoltaických komponentů, česká společnost nanosun s.r.o., představí na výstavě Smart Energy Forum celou řadu progresivních fotovoltaických technologií. Velmi zajímavou novinkou jsou špičkové fotovoltaické panely předního výrobce Canadian Solar pro domácí střešní FVE, na které lze u společnosti nanosun získat až 25-letou produktovou záruku.

Zdroj: nanosun s.r.o.

Proč nanosun nabízí špičkové Tier-1 komponenty?

Přední analytická společnost Bloomberg New Energy Finance (BNEF) vydává každé čtvrtletí seznam nejspolehlivějších výrobců solárních panelů, které označuje certifikátem TIER 1.

V prvním čtvrtletí roku 2021 se na příčkách tohoto seznamu umístili výrobci LONGi Solar, Canadian Solar, JA Solar, Trina Solar. Právě česká společnost Nanosun Vám nabízí produkty od všech těchto předních výrobců.

O čem certifikát TIER 1 pro solární panely vypovídá?

Kvartální analýza společnosti BNEF vybírá nejlepší fotovoltaické panely s ohledem na jejich solventnost, tedy na finanční stabilitu a úspěch společnosti. Tato analýza poskytuje přehled stabilních a spolehlivých výrobců solárních panelů, kteří splňují nadefinovaná kritéria.

Společnost BNEF monitoruje velké solární projekty po celém světě, které získaly bankovní investice, a zkoumá jejich bonitu, jejich marketingové taktiky a bankovní důvěryhodnost.

Společnost BNEF definuje certifikát TIER 1 pro výrobce fotovoltaických panelů takto: „Výrobci modulů TIER 1  jsou výrobci, kteří v posledních dvou letech poskytli produkty vlastní značky a vlastní výroby na šest různých projektů, které byly financovány bez postihu šesti různými bankami.“

V rámci kompletní analýzy BNEF vyhodnocuje několik kritérii u výrobců panelů, jako je například:

  • Výrobní kapacita vyšší než 1,5 GW ročně
  • Transparentní poskytování informací o dané společnosti a jejich produktech
  • Finanční zdraví společnosti- tj. žádné finanční problémy, jako je bankrot, insolvence či stíhání při platbě dluhopisů.
  • Spolupráce alespoň s šesti bankami.

Důraz na spolupráci s nejlepšími výrobci solárních panelů

Certifikát TIER 1 poskytuje jasný pohled na finanční zodpovědnost a stabilitu výrobců. „Proto nás velice těší, že analýza společnosti BNEF potvrzuje náš výběr spolehlivých dodavatelů,“ říká Karel Pařenica, jednatel společnosti nanosun s.r.o..

„Jak uvádí společnost BNEF, při výběru solárních panelů je důležité brát v potaz další aspekty, jako je technologie, výrobní kapacita, vývoj, cena, servis a podpora. Nanosun zvažuje všechny tyto faktory a klientům poskytuje ty nejlepší produkty, které lze na trhu nalézt,“ doplňuje Pařenica.

Solární panely, které hrají první ligu

Vedle čerstvě oceněných solárních panelů ze strany společnosti BNEF, ke kterým patří značky LONGi Solar, JA Solar, Trina Solar a Canadian Solar najdete v nabídce společnosti nanosun také produkty od Sungrow, LG, Huawei, SMA, Smartflower, solar edge, SOLARWATT, Avancis, JinKo Solar a LARX.

Všechny produkty jsme vybrali s ohledem na jejich prvotřídní kvality. Za zmínku stojí i skutečnost, že mimo seznamu nejspolehlivějších výrobců obsadili naši dodavatelé i důležitá místa v Silicon Module Super League, tzv. „velké šestce” dodavatelů modulů z krystalického křemíku. Patří sem Canadian Solar, JA Solar, Jinko Solar, Trina Solar, LONGi,“ uzavírá Karel Pařenica, jednatel společnosti nanosun s.r.o.

S nabídkou špičkových panelů a dalších komponentů společnosti nanosun s.r.o. se můžete seznámit ve čtvrtek 11. listopadu v Praze na výstavě Smart Energy Forum, kde je vstup pro veřejnost ZDARMA po předchozí online registraci.