Již ve čtvrtek: Nejmodernější fotovoltaické panely a nová baterie HE3DA se představí na výstavě v Praze

Nová technologie švýcarských panelů garantuje až o 20% vyšší výnos ve výrobě solární energie oproti tradičním křemíkovým panelům. Poprvé v Česku si je bude moci veřejnost prohlédnout na výstavě a konferenci Smart Energy Forum v Praze ve čtvrtek 11. listopadu. Na výstavě se také budou prezentovat nové lithiové baterie společnosti HE3DA, která již spustila výrobu ve své továrně na Havířovsku.

Zdroj: MeyerBurger 

Proč vsadit na evropskou kvalitu v panelech?

Švýcarská společnost Meyer Burger, přední světový výrobce technologických zařízení pro výrobu FV komponentů, patří již déle 70 let k průkopníkům světové fotovoltaiky. Jako novinku letos firma uvedla na trh pod vlastní značkou novou generaci fotovoltaických panelů, které patří z pohledu výkonnosti k absolutní světové špičce v oboru. Tyto panely se vyrábějí v Německu v nové továrně společnosti Meyer Burger.

Na rozdíl od většiny současné čínské produkce panelů, které využívají články typu PERC, švýcarská společnost Meyer Burger nabízí novou technologii typu Heterojunction/Smart Wire (HJT/SWCT). Podle expertů nezávislého německého Fraunhoferova institutu pro solární systémy je tato technologie komerčně dostupná s tím, že  oproti tradičním panelům typu PERC má nejméně 3-letý konkurenční náskok.

“Díky kombinaci HJT (články s více přechody) a SWCT (technologie chytrých spojů v článcích) nabízejí naše panely o 20% vyšší výnos ve výrobě solární energie oproti v současnosti standardním PERC křemíkovým panelům. Solární panely naší značky proto budou patřit k prémiovým produktům na trhu. A zejména v Evropě mají velký potenciál, ”říká Rafael Stadelmann, výkonný ředitel společnosti  Meyer Burger.

Novou technologii panelů Mayer Burger si můžete prohlédnout na výstavě Smart Energy Forum ve stánku společnosti MEMODO, kde bude také představena žhavá novinka, kterou je  3-fázový střídač Sunways STH-4K~10KTL-HT  s klasickou baterií Pylontech.

Jaké bateriové novinky na výstavě představí HE3DA?

Továrna Magna Enery Storage (MES) v Horní Suché na Havířovsku, kde se vyrábějí baterie HE3DA,  letos rozšiřuje výrobu. Kromě několika typů baterií pro domácnosti a firmy chystá HE3DA novinku, kterou bude nabíječka elektromobilů v kombinaci s bateriovým úložištěm.  Tuto novinku představil Radomír Prus, architekt projektu továrny MES a akcionář společnosti během konference Patriotů Moravskoslezského kraje v polovině října. 

„Je tu problém, chceme elektromobilitu, všichni ale žehrají, že na to není připravená síť. Proto jsme přišli s řešením rychlonabíječky do zásuvky. Je to jako lednička, přivezete ji, dáte do 400V zásuvky a máte k dipozici ihned 90 kW rychlocharger,“popsal stručně produktovou novinku Prus. Tato novinka je ve fázi dokončení s tím, že se na trhu objeví během následujících měsíců.

Bateriové novinky společnosti HE3DA pro domácnosti a firmy si můžete prohlédnout na stánku společnosti ve čtvrtek 19. listopadu 2021 v Praze na výstavě Smart Energy Forum

Jak je to se vstupem na výstavu a konferenci?

Na výstavu Smart Energy Forum v Praze ve čtvrtek 11. listopadu platí VSTUP ZDARMA pro veřejnost s tím, že se účastníci musí předem registrovat online/či na místě.

Na konferenci se lze registrovat online  Smart Energy Forum s tím, že zbývá posledních 20 volných míst. Vstup na konferenci bude umožněn pouze registrovaným účastníkům po úhradě vstupního poplatku.

Z důvodu dodržování protipandemických opatření se kontrolovat potvrzení o očkování proti Covid-19 či potvrzení o negativním testu v souladu s platnými předpisy.