Runergy se stává Tier 1 výrobcem fotovoltaických panelů

Společnost Runergy dosáhla významného milníku, když byla zařazena do nejnovějšího seznamu předních (tzv.Tier 1) výrobců fotovoltaických panelů podle agentury Bloomberg New Energy Finance (BNEF) pro 3. čtvrtletí roku 2023. Toto uznání svědčí nejen o výjimečné kvalitě a spolehlivosti výrobků společnosti Runergy, ale také o silné financovatelnosti jejich produktů ze strany bank.

Zdroj: Runergy

Silné postavení na trhu

Agentura BNEF ve fotovoltaickém průmyslu zavedla velmi uznávaný systém hodnocení výrobců solárních produktů. Na základě několika sledovaných kritérii jako jsou hospodářské ukazatele, kvalita výroby a další parametry vytvořila transparentní systém hodnocení několika stovek výrobců solárních panelů na trhu.

Aby se společnosti kvalifikovaly jako výrobci fotovoltaických modulů úrovně 1 (Tier1), musí prokázat mimo jiné kvalitní výrobu fotovoltaických panelů vlastní značky pro šest různých projektů, které jsou financované šesti různými komerčními bankami.

Prestižní ocenění

Ocenění Tier1 je v branži uznáváno jako velmi prestižní pro výrobce panelů. BNEF toto hodnocení aktualizuje každý kvartál a v současnosti do něj patří cca 40 největších světových výrobců.

Od 3. kvartálu se mezi výrobce se statutem Tier 1 zařadila nově společnost Runergy. V současnosti firma vyrábí zejména vysoce účinné panely s dvojitým sklem a články typu N s nejvyšší účinnosti. Tuto technologii rozvíjí řada předních světových výrobců panelů, neboť nabízí několik výhod jako jsou vysoká účinnost, nízké náklady na instalaci, což je zejména vhodné pro komerční aplikace, pozemní systémy nebo velké střešní projekty.

Úspěch v nezávislých testech

Runergy v současnosti exportuje své produkty do mnoha zemí a regionů po celém světě s tím, že objem dodávek trvale roste.

Jedním z vlajkových produktů společnosti Runergy je 144-článkový panel s dvojitým sklem, který získal ocenění kvality  RETC „Overall Highest Achiever“. Tento panel v testech prokázal výjimečné výsledky s ohledem na kvalitu, výkon a spolehlivost.

Prestižní ocenění za kvalitu panelů „Overall Highest Achiever 2023“ uděluje nezávislý testovací institut Renewable Energy Testing Center („RETC“) v Singapuru. Toto ocenění bylo vydáno jako součást reportu pod názvem PV Module Index Report („PVMI“), který každoročně vydává RETC. Tento report PVMI shromažďuje údaje z přísných pokročilých testů fotovoltaických panelů, které se provádějí po dobu 12 měsíců.