Řešení pro videomonitorování v solárním průmyslu

Se stoupajícím množstvím instalovaného výkonu solární energie se zvyšuje také počet nehod v zařízení. Zloději se přitom nezaměřují pouze na solární panely, ale stále častěji na propojovací kabely a dokonce i na měniče. Často jde o menší solární parky na odlehlejších místech, které nejsou dostatečně chráněny proti vandalismu a krádežím.

Zdroj: Phoenix Contact

Ochrana systémů k získávání energie před vandalismem

Monitorování systémů na výrobu energie je v současné době standardem. Každý provozovatel se snaží zabránit neoprávněnému vstupu do areálu. Nejčastěji jsou monitorovány hranice pozemků a vjezdy. Kompletní monitorování uvnitř solárního pole je spíše výjimkou.

Jednatelé solárního parku v jednom malém německém městě zaznamenali obrovský pokles energetických výnosů. Zloději zde jednoduše odřízli a odcizili více než tucet měničů. Montáž měničů do vlastní malé budovy nebo do uzamykatelných rozvaděčů totiž není vždy možná. Škody způsobené těmito trestnými činy často výrazně převyšují pořizovací náklady techniky.

V tomto ohledu je cíl kamerového systému jasný: Technika musí pokrývat celý areál a musí být optimálně chráněna před vandalismem a podmínkami prostředí.

Rozsáhlá ochrana solárních parků a velkých instalací

Protože jsou v solárních parcích monitorovány obrovské plochy co nejmenším množstvím kamer, často se používají otáčecí a naklápěcí systémy.

Zaznamenávání vloupání může zahrnovat snímače oplocení, odporové dráty, snímače hlášení vloupání, zabezpečení proti odtržení panelů, světelné závory a další příslušenství, které je obvykle propojeno s videomonitorováním přes síť. Při tom je výhodou, když má připojovací technika dostatečný výkon sítě a napájení Power over Ethernet poskytuje dostatečné rezervy i pro vysoce výkonné kamery PTZ.

Smart Camera Box od společnosti Phoenix Contact spojuje všechny tyto vlastnosti do jednoho zařízení. Pomáháme vám rovněž při přípravě specifických připojovacích boxů do solárního průmyslu podle individuálních potřeb zákazníka.

Videomonitorování solárních zařízení pomocí přístroje Smart Camera Box

Všechny součásti potřebné pro spolehlivou infrastrukturu CCTV jsou obsaženy v jediném přístroji: Inovativní Smart Camera Box od společnosti Phoenix Contact integruje všechny potřebné komponenty klasických připojovacích boxů do jediného přístroje, který se připojuje přímo ke kamerám.

Robustní pouzdro navíc splňuje všechny požadavky pro venkovní oblast. Jednoduše připevnit zacvaknutím prostřednictvím montážního adaptéru, připojit a hotovo!

Více informací o přístroji Smart Camera Box