Reportáž z GoodWe Eco Smart Tour v ČR – Inovace v akci!

Solární energie je jedním z nejčistších a nejudržitelnějších zdrojů energie. GoodWe, přední dodavatel hybridních invertorů a ukládání energie, spolu s Eco Smart Tour představuje inovativní řešení, která mění způsob, jakým využíváme solární energii.

Co je to Eco Smart Tour?

Solární energie se stala dominantním hráčem na energetickém trhu. Díky své vysoké dostupnosti a ekologickým výhodám se solární energie neustále vyvíjí, poháněná technologickým pokrokem a inovativními trendy. Eco Smart Tour je akce pořádaná od roku 2021, která se koná v několika zemích Evropy, Jižní Ameriky a Austrálie a pořádá ji výrobce fotovoltaických měničů a akumulací energie – GoodWe.
 
Eco Smart Tour je nejen příležitostí seznámit se s nejnovějšími trendy a technologiemi v oblasti solární energie, ale také poskytnout interaktivní platformu pro instalatéry fotovoltaiky. Mobilní showroom GoodWe v rámci této akce navštěvuje různá místa a umožňuje účastníkům seznámit se s novými řešeními a prozkoumat jejich technické aspekty.
 
„Náš mobilní showroom GoodWe již nacestoval tisíce kilometrů a letos navštívil nejen Polsko a Českou republiku, ale také Nizozemsko, Německo, Belgii, Francii, Španělsko, Itálii, Řecko a mnoho dalších zemí regionu EMEA. GoodWe Eco Smart Tour dokazuje, že prezentace a školení výrobců mohou být zajímavé a plné energie. Tento čas využíváme k navazování vztahů v neformálním prostředí, přičemž nezapomínáme zapojovat se do aktivit pro obecné dobro v rámci různých společensky odpovědných iniciativ, které doprovázejí celou tour,“ dodává Orysya Levchenko, marketingová manažerka GoodWe v regionu CEE.
 

Jarní edice Eco Smart Tour ve střední Evropě

Od poloviny května do 2. června navštívila Eco Smart Tour několik míst v Polsku a České republice, kde se sešlo celkem přes 300 nadšenců do solární energie, kteří jsou zároveň instalatéry a poradci.
 
„Zařízení pro ukládání energie, kde integrujeme jednotlivá řešení do jednoho systému Eco Smart Home, se těšila velkému zájmu účastníků. Zejména to platí pro připojení nabíječky do elektromobilu, systému skladování energie a ovládání přídavné zátěže,“ říká Cezary Wawrzos, technický manažer prodeje ve společnosti GoodWe.
 
 

Destinace Česká republika!

Po polské části Eco Smart Tour jsme se vydali na návštěvu společnosti Baywa r.e. – což je jeden z našich českých distributorů ve Frýdku-Místku, kde jsme měli možnost prezentovat naše řešení a technologie v oblasti skladování energie, ale také šanci ukázat potenciál těchto řešení pro budoucnost našeho životního prostředí.
 
Byla to fascinující návštěva, při které jsme poznali servisní a projektový tým společnosti Baywa r.e. , který nám přiblížil energetický potenciál České republiky. Dozvěděli jsme se, jak tam fotovoltaika funguje a jaké výhody přináší místním komunitám. Měli jsme možnost zahrát si solar-pong na stole z FV panelů a vyzkoušet chutnou specialitu  – placky z místních brambor a také limitovanou edici piva z nedalekého minipivovaru.
 
 
“GoodWe Eco Smart Tour je úžasnou příležitostí setkat se nejen s našimi distributory, ale také s uživateli našich produktů, kteří nás takto často informují, jak naše produkty zlepšit, navzdory jejich vysoké technické vyspělosti. Možnost vyslechnout si názory zákazníků na produkty přímo na místě je pro mě na těchto setkáních největší hodnotou. Dnes působíme na složitém trhu, který je stále pozastaven na rozhraní mezi tradičním trhem síťové fotovoltaiky a novým trhem víceúčelové fotovoltaiky FV 2.0 s možností propojení s dalšími zařízeními, jako jsou úložiště energie, nabíječka elektromobilů nebo ovládání domácích zařízení,“ komentuje Daniel Moczulski, CEE Territory Manager.

Další hlavní město na Eco Smart Tour

Navzdory tomu, že nás Praha přivítala pochmurně, během akce v hlavním sídle společnosti Baywa r.e. panovala přívětivá atmosféra. Kromě přednášek a prezentací, které nás provázely celou trasou, jsme měli možnost setkat se s odborníky na solární energetiku, kteří se podělili o své znalosti a zkušenosti.
 
Po školení bylo možné klást otázky a diskutovat o důležitých tématech souvisejících s obnovitelnými zdroji energie. Potěšilo nás, jak velkému zájmu se těší naše hybridní měniče řady ET PLUS+ v kombinaci s řešením pro skladování energie Lynx Home F. Nepochybným lákadlem pro instalatéry byla možnost navštívit dobře vybavený showroom společnosti Baywa r.e.a zahrát si solar-pong pod širým nebem.
 
Děkujeme za účast na Eco Smart Tour 2023!
 
 
 
GoodWe Eco Smart Tour je iniciativa, která zve všechny k objevování a zkoumání nových možností souvisejících se solární energií. Touláme se po různých místech, abychom se společně podívali na to, jak můžeme využívat obnovitelné energie kreativním a efektivním způsobem. Navštěvujeme komunity, podniky, instituce a další místa, kterým záleží na budoucnosti naší planety.
 
V rámci prohlídky poznáváme inovativní technologie, setkáváme se s odborníky, povídáme si o výhodách a možnostech obnovitelných zdrojů energie. Společně objevujeme nové obzory, které mohou změnit naše životy a budoucnost dalších generací. Nechte GoodWe Eco Smart Tour otevřít naši mysl novým nápadům, inspirujícím lidem a možnostem solární energie a souvisejících technologií. Spojme síly a společně udělejme to, co je nezbytné pro ochranu našeho životního prostředí a vytvoření udržitelné budoucnosti pro všechny.

Podívejte se na GoodWe Eco Smart Tour v Polsku a Česku

 
Uvidíme se na podzim na Smart Energy Forum v Praze!
 
GoodWe je přední světový výrobce solárních střídačů a poskytovatel inteligentních energetických řešení kótovaný na burze Shanghai Stock Exchange (kód akcií: 688390). Společnost má více než 4 600 zaměstnanců po celém světě a více než 52 GW instalací ve více než 100 zemích a regionech. GoodWe nabízí širokou škálu spolehlivých, inovativních a účinných fotovoltaických produktů, které jsou přizpůsobeny nejrůznějším aplikacím – od instalací pro domacnosti až po komerční a rozsáhlé projekty. V roce 2021 byla společnost GoodWe uznána společností Wood Mackenzie jako jeden ze tří největších dodavatelů hybridních střídačů na světě. Více informací na https://emea.goodwe.com.