Rekordní výsledky pro rok 2022! BayWa pokračuje v ziskovém růstu

BayWa r.e. uzavřela rok s rekordním ziskem. Tržby se podařilo zvýšit o 82,4 % z 3,6 miliardy EUR v předchozím roce na 6,5 miliardy EUR. Svými výsledky tak upevňuje pozici předního globálního hráče na trhu s obnovitelnými zdroji energie.

Zdroj: BayWa r.e. Solar Systems s.r.o.

Růst byznysu

Divize Solar Trade prodala moduly a střídače s celkovým výkonem přes 8,2 GWp a dosáhla tržeb ve výši téměř 2 769 milionů EUR, což je nárůst o zhruba 100 % ve srovnání s rokem 2021.

Úspěšně divize realizovala šest větrných projektů a 20 solárních projektů s celkovým výkonem 764,5 MW (2021: 613 MW). Historicky poprvé se podařilo realizovat mořskou (off-shore) větrnou elektrárnu a získat zakázku v rámci výběrového řízení společnosti Crown Estate Scotland.

O sedm nových projektů expandovala také divize IPP (Independent Power Producer). V portfoliu má IPP nyní celkem 30 větrných a solárních elektráren v Evropě, Severní Americe a Austrálii s kapacitou cca 930 MW.

V současné době působí BayWa r.e. ve 30 zemích po celém světě. Na energetické transformaci pracuje více než 4 400 zaměstnanců, kdy více než 1600 z nich nastoupilo za poslední rok.

Rozšíření sortimentu

V České republice a na Slovensku působí BayWa r.e. jako velkoobchod s fotovoltaickými komponenty a nabízí špičkovou technickou podporu a servis.

Úspěšný rok 2022 komentuje jednatel společnosti BayWa r.e. Solar Systems s.r.o. Jakub Fischer: ,,Sezóna v loňském roce byla plná milníků i pro nás. Přestěhovali jsme se do větších prostor a zavedli nový ERP systém i e-shop. Rošířili jsme produktové portfolio a nabízíme tak kompletní řešení pro rezideční i komerční fotovoltaické projekty. Novinkou v naší nabídce je značka střídačů Solis, General Eletric (GE) a prémiové fotovoltaické panely Meyer Burger vyráběné v Německu se švýcarským designem.“

Tým naší technické podpory ve Frýdku-Místku pracuje na vývoji nových generací již ověřených značek jako je Pylontech a GoodWe. V letošním roce se tak zákazníci mohou těšit na další vylepšení.

,,Klíčovým faktorem pro rozvoj trhu s obnovitelnou energií je vzdělávání. Naše nové školící centrum a show room v Chrášťanech nám umožní poskytovat špičkovou technickou podporu a předat odborné know-how našim zákazníkům z řad instalačních firem, což je důležitý krok k dalšímu rozvoji této oblasti,“ uvedl Jakub Fischer.

Velký úspěch sklízí náš montážní systém novotegra. Konstrukce novotegra nabízí řešení pro šikmé, ploché a zelené střechy. Celý projekt jednoduše navrhnete v online konfigurátoru Solar-Planit.

Posílení týmu

Náš tým jsme posílili napříč všemi odděleními, abychom mohli obsloužit více zákazníků a zlepšit naše služby v České republice i na Slovensku. Během letošního léta budeme také otevírat kancelář v Bratislavě pro slovenské zákazníky.

Děkujeme všem našim kolegům, partnerům a zákazníkům za spolupráci v přechodu na obnovitelné zdroje v České republice. Ať je rok 2023 také naším rokem – pro naši planetu!