Q CELLS zvedá laťku ve výkonu a účinnosti fotovoltaických panelů

Přední světový výrobce fotovoltaických řešení, společnost Hanwha Q CELLS GmbH (Q CELLS), uvádí na evropský trh nový fotovoltaický panel řady Q.Peak DUO-G10, který patří k nejvýkonnějším komerčně dostupných panelům pro střešní instalace na trhu. Na panel Q CELLS nabízí zákazníkům výjimečné produktové a výkonové garance, pro panely řady DUO+ i v délce 25 let.

Zdroj: Q_CELLS

Nový typ waferů

Po technologické stránce řada panelů Q.Peak DUO-G10 navazuje na svého předchůdce – Q.Peak DUO-G9, ale je prvním panelem společnosti, který je založený na křemíkových destičkách (tj. wafers) typu M6.

Pro střešní instalace nabízí společnost Q CELLS panel řady Q.Peak DUO ML-G10, který je osazen 132 půlenými články o nominálním výkonu 415 W, alternativně panel s menším rozměrem a váhou do 20 kg – Q.PEAK DUO-G10, jenž je osazen 120 půlenými články o nominálním výkonu až do 380 Wp. 

Vysoká účinnost a kvalita

Společnost Q CELLS informuje, že oba typy panelů o nejvyšším výkonu dosahují výjimečné účinnosti konverze slunečního záření na elektřinu přes 21 %. Je to dáno použitím patentované technologii panelu Q.ANTUM DUO Z, která uspořádává články v panelu tak, aby mezi nimi neexistovaly volné mezery (tzv. Zero-Gap Layout).

„Díky vyšší výtěžnosti na plochu pomáhá řada panelů Q.PEAK DUO-G10 dále snižovat náklady na BOS pro zákazníka a zároveň poskytuje špičkový výkon a spolehlivost,“ uvedla společnost.

Vysoká kvalita zpracování panelů řady Q.Peak DUO-G10 je založena na využití patentovaných technologií, které eliminují PID a LID efekt nebo tvorbu hot-spotů. Při výrobním procesu je uplatňován velmi striktní proces kontroly jakosti pod standardem „Quality Controlled PV“ ze strany nezávislé německé certifikační instituce TÜV Rheinland.

Unikátní systém záruk

Panely řady Q.Peak DUO-G10 nabízejí mimořádné systémy záruk. Oproti typické produktové záruce v délce 12-15 let u většiny panelů na trhu, dokáže Q CELLS nabídnout ve verzi DUO+ nadstandardní produktové a výkonové garance v délce 25 let.

V případě výkonové garance výrobce nabízí 98% výkonu po dobu prvního roku, poté maximální degradaci výkonu o 0,5 % ročně. Na konci 25 let Q CELLS garantuje 86% nominálního výkonu.

Výrobce Q CELLS dodává, že celočerná verze panelů řady G10 – Q.PEAK DUO BLK-G10 – bude v Evropě dostupná v krátké době a bude určená zejména pro rezidenční trh.

Další informace o přednostech panelů řady G10 – Q.PEAK DUO BLK-G10 naleznete v níže uvedeném videu nebo na tomto webu.