První Hyperloop v Dubaji budou napájet solární panely

Revolučně rychlý dopravní systém Hyperloop  bude v Číně napájet solární energie. Na novém konceptu Hyperloopu již pracuje čínský architektonický ateliér MAD, který spojil síly s firmou Hyperloop Transportation Technologies (HTT), která tuto technologii připravuje.

Hyperloop


Rychlá doprava napájená solární energii

Již od roku 2013 vývojáři ze společnosti pracují na inovativním řešení pro dopravu budoucnosti. Pokud vše dobře dopadne, tak již během několika let bychom se měli s pomocí Hyperloop dopravovat na velké vzdálenosti v krátkém čase rychlostí až 1 200 kilometrů za hodinu. 

V rámci technologii Hyperloop se využijí speciální kapsle, které budou jezdit tunely. Tyto tunely navrhli architekti z MAD tak, aby zapadly jak do města, tak i různorodé krajiny včetně pouští.
Nedávno dostali architekti ze studia MAD nový úkol. Jedná se o nový systém pylonů, který by bylo možné integrovat do jakéhokoliv prostředí. Součástí pylonů má také být systém solárního a větrného pohonu k napájení Hyperloop.

Hlavním cílem nebyl jen moderní vzhled a univerzálnost, ale také malý ekologický dopad celého řešení i pohonu. Navrženo bylo tedy pokrytí střechy fotovoltaickými panely a zapojení větrné energie k napájení samotného Hyperloop. První síť má být hotová v roce 2020 v Dubaji.