Pro více obnovitelných zdrojů ze střechy: Memodo a K2 Systems uzavřeli spolupráci

Memodo, jeden z předních velkoobchodů pro fotovoltaické komponenty a bateriová úložiště v Evropě, nyní spolupracuje se společností K2 Systems a do své produktové řady přidává montážní systémy SingleRail a MiniRail. Memodo tak nabízí více FV konstrukcí pro střechy z tašek, skládaných plechů a trapézových plechů. Díky tomu, že Memodo a K2 spojili síly pro rozšíření obnovitelných energií, společně formují energetický přechod.

Zdroj: www.k2-systems.com

Novinka na českém trhu

Jako první přebírá Memodo K2 Systems konstrukce pro šikmé střechy. Z této řady do portfolia Memodo přibývá systém MiniRail pro střechy z trapézového plechu, který zaujme svou univerzálností a jednoduchostí. Rozhodující výhodu v tomto systému s krátkými kolejnicemi nabízí součástka MiniFive, která zlepšuje zadní ventilaci modulů o dalších 5 ° a zajišťuje tak větší výnos.

Systém SingleRail se používá na střešních taškách nebo skládaných plechových střechách. Memodo nyní nabízí odpovídající střešní háky s montážní lištou a svorkami ve stříbrné a černé barvě. Od teď mohou instalatéři v e-shopu Memodo najít příslušenství K2, jako jsou koncové kryty nebo součásti pro ochranu před bleskem.

„Fotovoltaické montážní systémy od společnosti K2 ideálně doplňují náš sortiment a velmi usnadňují instalaci. Díky bezplatnému plánovacímu programu K2 Base je možné přesné plánování zátěže, z čehož nyní mohou naši zákazníci těžit,“ vysvětluje Jonáš Kasal, jednatel a technický ředitel Memodo. „Pro nás je K2 lídrem v oblasti kvality a ideálním partnerem pro montážní řešení.“

Společný růst prospívá všem

Spoluprací společnosti Memodo a K2 Systems dokazují svůj  potenciál k růstu a také ambice společně posouvat energetický přechod k cíli. Strategická a úzká partnerství představují pro obě společnosti důležité pilíře.

„Podpora rozšiřování obnovitelných energií je možná pouze společně! Jsme proto rádi, že můžeme spolupracovat se společností Memodo. To znamená, že zákazníci těží z dodatečné dostupnosti našich montážních systémů. Ve společnosti Memodo jsme našli dalšího partnera, který zná výzvy každodenního podnikání a podporuje je rychlým zákaznickým servisem,“ říká Willem Haag, manažer prodeje ve společnosti K2 Systems.

O společnosti Memodo

Společnost Memodo GmbH, která byla založena v roce 2013, je předním velkoobchodem s fotovoltaickými komponenty a odborníkem na akumulaci elektřiny v Evropě. Memodo klade důraz na poradenství a obchod se systémy akumulace elektřiny, solárními moduly, střídači a fotovoltaickým příslušenstvím.  Dále společnost nachází vhodná řešení v oblastech elektrických nabíjecích stanic, tepelných čerpadel a propojování sektorů elektroenergetiky.

Velkoobchod Memodo GmbH, který byl společností EuPD Research oceněn jako „Top PV Brand“, nabízí výběr vysoce kvalitních značkových produktů včetně BYD, GoodWe, SolarEdge, LG Electronics, SMA, Jinko, RCT Power a Trina Solar jak pro soukromé domy, tak pro firemní projekty. S partnery z energetického a automobilového průmyslu Memodo pracuje na strategiích pro využívání obnovitelných energií v soukromém a podnikatelském sektoru.

Společnost prodává na mezinárodní úrovni a v současné době dodává výrobky do všech dalších evropských zemí. Další informace poskytne solární e-shop. Na blogu Memodo najdete nejrůznější novinky o společnosti, ale i aktuální trendy ze solárního průmyslu.