Přední výrobce panelů Risen Energy expanduje a zvyšuje zisk

Čínská společnost Risen Energy, která patří k 10 největším výrobcům solárních panelů na světě, nedávno zveřejnila své finanční výsledky za první pololetí roku 2019. Během posledních šesti měsíců společnost zaznamenala celkové provozní výnosy 6,056 miliardy juanů (přibližně 847 milionů USD), což představuje nárůst o 27,59 % ve srovnání s loňským rokem. Čistý zisk dosáhl 485 milionů juanů (přibližně 67,8 milionu USD), což představuje vzrůst o 295,52 %.

Risen Energy


Růst investic do výzkumu a vývoje

Společnost Risen Energy v roce 2019 pokračuje v expanzi na rostoucím globálním trhu s fotovoltaikou. Společnost klade důraz na trvalé vylepšování technologií při výrobě fotovoltaických panelů a také nové trendy v oblasti technologií.
Prioritou Risen Energy jsou také rostoucí investice do výzkumu a vývoje, což umožňuje firmě technologické inovace pro zajištění nejvyšší kvality produktů.

„Vždy klademe zákazníky na první místo, úzce reagujeme na poptávku trhu, optimalizujeme strukturu produktů a zlepšujeme základní konkurenceschopnost ve vědeckém výzkumu a vývoji, efektivní propagaci produktů, zlepšování procesů, štíhlé výroby, řízení nákladů a dalších aspektů. Díky vynikajícím schopnostem a bohatým zkušenostem řídicího týmu dokážeme efektivně předpovídat směr odvětví, využít tržních příležitostí a dosáhnout dobrého obchodního výkonu,“ řekl prezident společnosti Risen Energy Xie Jian.

V současné době je roční kapacita výroby fotovoltaických modulů společnosti Risen Energy 9,1 GW. V příštích několika letech firma počítá s dalším rozšířením výrobních kapacit v Číně na 12 GW-15 GW.

Investice do nových technologií

V srpnu společnost Risen Energy uspořádala slavnostní ceremoniál zahájení výstavby nového závodu na výrobu panelů obsahující heterojunkčními (vícepřechodové) články a moduly o výkonu 2,5 GW ve městě Ning-po. Celkové investice do projektu dosáhly 3,3 miliardy juanů (přibližně 467 milionů USD). 

Heterojunkční půlené články společnosti mají účinnost vyšší než 23 %, disponují dvojitým sklem a vysokou odrazivostí spodní vrstvy. Díky použití vysoce účinné technologie oboustranných heterojunkčních článků mohou panely společnosti Risen Energy produkovat elektřinu na obou stranách a poskytnout investorům o 10-30 % vyšší výtěžnost vyrobené energie.

Expanze na trhu

Společnost Risen Energy pokračuje ve své expanzi na rozvíjejících se trzích v celém světě.  Firma očekává, že fotovoltaický trh mimo Čínu bude pokračovat cestou trvalého růstu. 

V letošním roce společnost Risen Energy postavila solární farmu Merredin o výkonu 132 MW v západní Austrálii. Projektování, výstavba, uvedení do provozu a provoz projektu byly provedeny společností Risen Energy. Společnost se díky svému neustálému rozvoji také stala jedním z největších a nejspolehlivějších dodavatelů solárních komponentů v Austrálii.

Společnost také jako jeden z prvních globálních výrobců fotovoltaických zařízení uspěla na perspektivním trhu ve Vietnamu, kde získala mnoho velkých objednávek.  K dnešnímu dni získala společnost kromě jiných významných projektů v okrese Ninh Thuann zakázky na solární projekt Tasco o výkonu 61 MW, projekt solární elektrárny o výkonu 50 MW ve vlastnictví dceřiné společnosti Bitexco Group se sídlem ve Vietnamu, projekt Hoang Son o výkonu 62 MW a projekt společnosti PNP HANOI o výkonu 50MW.