Pozvánka na konferenci ELMAG Forum 2022

 Společnost TechSim Engineering Vás zve na konferenci ELMAG Forum 2022 – Battery Design & Production Park Holiday Praha – Benice, 28.04.2022. Odborná konference zaměřená na baterie a související tematiku, která je rozdělena do 4 okruhů: bateriové články, moduly a BMS, elektromobilita a bateriový životní cyklus. V rámci těchto sekcí budou přednášet renomovaní odborníci z praxe i akademických pracovišť.

Zdroj: Wikipedia

O čem bude?

Jak již název napovídá zaměřena speciálně na baterie a vše co s nimi souvisí. Typy baterií, jejich použití, výroba, nabíjení a také buducnost baterií. Tedy o tématech, která hýbou bateriovým světem a zahrnují kompletní životní cyklus baterií.

Bateriové články: Druhy používaných bateriových článků, chemické složení, jejich výroba a vlastnosti, současný stav a budoucí očekávání ve vývoji baterií – dostupná kapacita a váha

Bateriové moduly a BMS: Zapojení, chlazení a balancování článků, problematika BMS stacionárních úložišť i trakčních baterií, využití výpočetních CFD simulaci při optimalizaci chlazení. Možnosti digitalizace výroby Industry 4.0.

Elektromobilita: Postup dimenzování bateriových packů u trakčních pohonů, využití 1D systémových simulací pro optimalizaci dojezdu a úsporu baterií, baterie k palivovým článkům a dobíjecí stanice

Bateriový životní cyklus: Životnost baterií a faktory, které ji ovlivňují, predikce životnosti, recyklace baterií a druhý životní cyklus „second life“

Výroba a ukládání energie: Ukázka kombinace výroby elektřiny pomocí mikro kogenerační ORC jednotky na odpadní teplo s bateriovým úložištěm.

Co můžeme očekávat

Přednášky, které budou kopírovat současné trendy při vývoji bateriových packů, jejich výrobě a diagnostice. Jedná se zejména o digitální dvojče výrobku, kde na virtuálním modelu bateriového packu je možno sledovat rozložení teplot uvnitř baterie za reálného provozu, digitální dvojče výrobního procesu, kde opět všechny výrobní operace je možno nasimulovat dříve, než se výrobní linka postaví.

Zároveň se účastníci dozví, jak správně dimenzovat bateriové systémy pro elektro pohony mobilních systémů a stejně tak i bateriové moduly pro stacionární úložiště a jaké vhodné typy bateriových článků použít.

Pro koho je určena?

Nejenom pro příznivce elektro mobility všeho druhu, ale hlavně výrobce a spotřebitele energie, kteří plánují přechod na udržitelné kombinované zdroje energie s využitím bateriových úložišť. Tedy jak pro vývojáře, ale také pro projektové a výkonné průmyslové

manažery, aby se dozvěděli vše potřebné, co je s přechodem na bateriové systémy může potkat.

Mám zájem a co dál?

Registrovat se na https://www.techsim.cz/konference/elmag-forum/

Kompletní program konference naleznete na stejných stránkách.