PKV BUILD se podílela na projektu obří fotovoltaiky na střeše obchodního centra AVENTIN

Společnost PKV BUILD ve spolupráci s AVENTINem se podílela na přípravě několika fotovoltaik pro jejich portfolio nákupních center. Největší projekt o výkonu 650 kWp byl obchodní centrum v Jihlavě. Tento projekt byl v roce 2022 oceněn prestižní cenou ESTATE AWARDS 2022.

 

default

Zdroj: PKV BUILD

Chytré spojení úspor, ESG a fotovoltaiky

Projekt AVENTIN Shopping Jihlava (AVJ) se začal připravovat na podzim roku 2018. Jednalo se o novostavbu nákupního centra v Jihlavě, které  se nachází převážně na pozemcích nedaleko výjezdu z Jihlavy směr Pelhřimov.

Při projektová AVJ se počítalo s využiváním obnovitelných zdrojů energie. Projekt zahrnoval systém hospodaření s šedou a dešťovou vodou, prvky kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody budovy atd) a také s vybudováním střešní fotovoltaické elektrárny (FVE) o výkonu 650 kWp.

„Projekt vznikal v době, kdy byla cena silové elektřiny cca 45 EUR a ESG vzdálené téma,“ komentovala projekt společnost PKV BUILD, která se podílela na přípravě FVE na střeše obchodního centra.

„Spojení vzniklo z podstaty naší práce, tedy tvořit energeticky šetrný svět. Od té doby se změnila situace na energetickém trhu, cena energií, přístup bank, nástup ESG a udržitelnost se stala daleko více celospolečenské téma,“ dodala společnost PKV BUILD.

Důraz na udržitelnou energetiku

„Všechny tyto změny vedou k daleko většímu zájmu firem, investorů, měst a obcí o udržitelnou energetiku. Jsem rád, že v PKV BUILD můžeme pomoci čím dál více klientům při strategickém rozhodování o energetice a při realizaci jejich projektů,“ upřesnil Jiří Pech, jednatel ve společnosti PKV BUILD s.r.o..
 
V Jihlavě začala společnost PKV BUILD připravovat celý projekt výstavby nové FVE ještě v době, když samotný objekt obchodního centra byl ve výstavbě.

„Bylo potřeba FVE naprojektovat do stávající projektové dokumentace, zařídit úpravu stavebního povolení a mnohé další. V té době jsme byli první, kdo získal dotaci na fotovoltaiku na objektu ve výstavbě. Máme rádi výzvy, a to je i jeden z důvodů, proč si nás klienti vybírají,“ zdůraznil Pech.