Photon Energy vstoupila na hlavní trhy burz v Praze, Varšavě a Frankfurt. Firma se připravuje na další solární expanzi

Mezinárodní solární společnost s českými kořeny Photon Energy vstoupila minulý týden na hlavní trhy burz v Praze, Frankfurtu a Varšavě. Dosud byla firma obchodovaná na neregulovaných trzích všech burz. Akcie společnosti budou v Praze nadále obchodovány pod symbolem PEN.

Zdroj: Photon Energy

Zdroj: Photon Energy

Urychlení expanze

Firma již v roce 2020 oznámila další expanzi na trzích v Polsku, Maďarsku a Austrálii. Za tímto účelem potřebuje doplnit finanční zdroje na výstavbu nových solárních farem.

„Přechod na hlavní trhy je zásadním krokem ke zlepšení likvidity obchodování a poskytuje platformu pro institucionální investory a jejich účast na celosvětovém přechodu na obnovitelné zdroje energie a vývoji řešení pro čistou vodu. Máme v tomto odvětví 12 let zkušeností a těší nás, že můžeme pokračovat v dynamickém růstu jak naší společnosti, tak celého sektoru obnovitelných zdrojů, spolu s naší novou obchodní linií vodního hospodářství,“ uvedl generální ředitel Photon Energy Georg Hotar.

„Těší nás, že můžeme na pražské burze přivítat společnost Photon Energy, prvního emitenta z oblasti obnovitelných zdrojů zapsaného na našem regulovaném trhu. Kótování umožní společnosti Photon Energy urychlit strategii růstu a zviditelnit se ve finanční komunitě v České republice i na celém světě,“ řekl generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic.

Firma s českými kořeny

Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze, současné sídlo má v Amsterdamu. Je kótovaná na burzách ve Varšavě, Praze a v Mnichově. Další kanceláře má firma v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Polsku, ve Švýcarsku a v Austrálii.

Společnost postavila v Evropě a Austrálii fotovoltaické elektrárny s výkonem více než 100 megawattů (MW). Na alternativní trh pražské burzy vstoupila firma v roce 2016.

Dceřiná společnost Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring fotovoltaických elektráren s výkonem více než 300 MW, z toho přes 130 MW v ČR. Kromě toho Photon Energy spravuje vlastní elektrárny o výkonu 74,7 MW. Skupina Photon Energy také poskytuje řešení pro úpravu vody po celém světě.