Photon Energy uzavřel velký kontrakt na provoz a údržbu 100 MWp fotovoltaických elektráren v Polsku 

Mezinárodní společnost s českými kořeny Photon Energy podepsala kontrakt se švédským developerem obnovitelných zdrojů energie OX2 na zajištění kompletní podpory O&M pro dvě velkokapacitní elektrárny s celkovým instalovaným výkonem 100,19 MWp.  Obě elektrárny se nacházejí na jihu Polska.

Zdroj: Photon Energy

Zajištění špičkového provozu

Elektrárny se nacházejí ve městech Rutki a Góra, obě v okresu Opolí v Polsku. Smlouva byla uzavřena na počáteční období dvou let. 

„Jsme poctěni a nadšeni, že jsme získali důvěru společnosti OX2, předního evropského hráče v oblasti obnovitelných zdrojů, a vnímáme to jako důležitý závazek i vyznamenání našeho přístupu k provozu a servisu velkokapacitních fotovoltaik. Jakožto poskytovatel služeb O&M máme za cíl poskytovat ta nejlepší řešení z hlediska rozsahu, odbornosti i hodnoty – což děláme díky týmu specializovaných techniků. Jsme odhodláni zajistit, aby elektrárny Rutki a Góra měly špičkovou provozuschopnost a výkon,“ uvedl Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy Group. 

Společnost Photon Energy působí s vlastními O&M servisními týmy na pěti klíčových trzích v regionu střední Evropy.  „Více než 14 let zkušeností, nás staví do jedinečné pozice, kdy můžeme poskytovat služby místním i mezinárodním investorům s fotovoltaickými aktivy na různých trzích. Naše spolupráce v oblasti O&M se společností OX2 je významným krokem k dosažení našeho cíle poskytovat do konce roku 2024 služby O&M pro 1 GWp fotovoltaik,“ dodal Hotar.

Velký potenciál

S ohledem na pokračující růst instalovaného výkonu v Polsku, a očekávané zrychlení v Rumunsku a České republice v nadcházejících letech, se společnosti Photon Energy v oblasti O&M  pro fotovoltaické elektrány otevírá významný potenciál dalšího růstu i do budoucna. 

Tato smlouva představuje významný milník na konkurenčním polském fotovoltaickém trhu v rámci cíle společnosti rozšířit své globální portfolio O&M na 1,0 GWp do konce roku 2024.

Divize O&M společnosti Photon Energy nyní provozuje a servisuje celkem více než 650 MWp instalované FV kapacity na svých klíčových trzích CEE a v Austrálii, přičemž několik dalších smluv je v jednání a očekává se, že budou uzavřeny do konce roku.

V Polsku společnost Photon Energy v současné době provozuje a servisuje v rámci svého portfolia 267,5MWp FV aktiv externích zákazníků.