Photon Energy staví další fotovoltaické elektrárny v Maďarsku

Mezinárodní společnost s českými kořeny Photon Energy zahájila výstavbu nových deseti fotovoltaických projektů s celkovou kapacitou 14,1 MWp v maďarském Püspökladány. Po uvedení do provozu, které je naplánované na čtvrtý kvartál 2020, budou elektrárny produkovat cca 20 GWh čisté energie ročně.

Zdroj: Photon Energy

Zdroj: Photon Energy

Další expanze v Maďarsku

 

Maďarská pobočka Photon Energy tak díky novým přírůstům rozšíří portfolio vlastních elektráren na maďarském trhu na 49,1 MWp a 88,6 MWp celosvětově. Skupina zabezpečí inženýrské služby prostřednictvím své dceřiné společnosti Photon Energy Solutions HU Kft. Po připojení k síti bude Photon Energy Operations HU Kft., také dceřiná společnost skupiny, elektrárnám poskytovat dlouhodobý monitoring, jakož i jejich provoz a údržbu. 

 

„Po nedávném oznámení zahájení výstavby dvou fotovoltaických elektráren o celkové kapacitě 14 MWp v Austrálii s potěšením oznamujeme zahájení výstavby desítky velkých elektráren na našem maďarském trhu. Po dokončení, které je naplánováno na čtvrtý čtvrtletí roku 2020, rozšíří tyto nové přírůstky naše maďarské a globální fotovoltaické portfolio našich vlastních elektráren na 49,1 MWp, resp. 88,6 MWp,“ řekl Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy.

 

Skupina bude vlastnit a provozovat tyto projekty prostřednictvím čtyř plně vlastněných dceřiných společností, které vlastní deset licencí METÁR. Pět licencí opravňuje každou elektrárnu k nákupnímu tarifu cca 33 360 HUF za MWh (cca 96,6 EUR za MWh) po dobu až 15 let a pěti měsíců, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 29 955 MWh na licenci.

 

Zbylých pět licencí opravňuje každou elektrárnu ke stejnému nákupním tarifu po dobu 17 let a jedenácti měsíců, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 34 813 MWh na licenci. Celkové roční příjmy všech deseti elektráren se očekávají ve výši kolem 1,936 milionu EUR.