Photon Energy provozuje v Maďarsku již více než 60 MW vlastních fotovoltaických elektráren

Mezinárodní společnost s českými kořeny Photon Energy již v Maďarsku provozuje přes 60 MWp vlastních fotovoltaických elektráren. Na počátku května společnost připojením pěti fotovoltaických elektráren v Maďarsku k síti společnost rozšířila své portfolio vlastních elektráren na 60,6 MWp.

Zdroj: Photon Energy

Zdroj: Photon Energy

Další expanze na trhu v Maďarsku

 

Dceřiná společnost skupiny Photon Energy v Maďarsku poskytující služby v oblasti inženýrské činnosti, nákupu komponentů a konstrukce (EPC) fotovoltaických elektráren, dokončila v blízkosti maďarských měst Mályi a Kunszentmárton výstavbu a připojila k síti pět fotovoltaických elektráren s celkovou kapacitou 3,5 MWp. Díky tomu skupina Photon Energy rozšířila nedávno vlastní portfolio fotovoltaických elektráren na maďarském trhu na 35,0 MWp, přičemž celkové portfolio skupiny vzrostlo na 60,6 MWp.

 

Tři elektrárny v Mályi se rozkládají na ploše 3,9 hektaru a jsou připojeny k distribuční síti společnosti ÉMÁSZ Hálózati Kft. Zbývající dvě v Kunszentmártonu pokrývají 2,3 hektaru a energii dodávají do sítě E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. Očekává se, že společně vyprodukují kolem 4,2 GWh elektřiny ročně.

 

V lokalitě Kunszentmárton nyní společnost vlastní a provozuje čtyři elektrárny s kombinovanou kapacitou 2,4 MWp. První dva projekty byly uvedeny do provozu v listopadu 2019.

 

Úspěch v době pandemie

 

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme dosáhli tohoto úspěchu. Potvrzuje to nejen schopnost našeho týmu provádět více projektů na různých místech podle nejvyšších průmyslových standardů, ale také naše odhodlání pracovat i v těchto bezprecedentních časech globálního narušení kritických dodavatelských řetězců a omezení pohybu v důsledku pandemie COVID-19,“ řekl Georg Hotar, generální ředitel společnosti.

 

Skupina Photon Energy bude vlastnit a provozovat tyto elektrárny prostřednictvím pěti plně vlastněných projektových společností, které vlastní tři licence KÁT a dvě licence METÁR-KÁT.

 

Tyto licence opravňují každou elektrárnu k výkupnímu tarifu cca 33 360 HUF za MWh (cca 95 EUR za MWh) po dobu 25 let, s maximální schválenou a podporovanou produkcí cca 16 500 MWh na licenci pro elektrárny v Mályi (KÁT), a 17 let a 4 měsíce s maximální schválenou a podporovanou výrobou cca 13 800 MWh na licenci pro dvě elektrárny v Kunszentmártonu (METÁR-KÁT). Celkové roční příjmy všech sedmi elektráren se očekávají ve výši kolem 405 000 EUR.