Photon Energy postaví první velkou solární elektrárnu na Novém Zélandu

Mezinárodní společnosti s českými kořeny Photon Energy oznámila, že podepsala kontrakt na výstavbu (EPC) fotovoltaické elektrárny o výkonu 20,8 MWp na Novém Zélandu. Po jejím dokončení bude společnost návazně poskytovat služby v oblasti provozu a údržby (O&M).

Zdroj: Photon Energy

Další expanze

Projekt představuje expanzi Photon Energy Group na nový trh, při které využije své zkušenosti získané v Austrálii a na jejich evropských trzích.  Projekt vlastní společnosti Aquila Clean Energy APAC a Far North Solar Farm (FNSF).

„Tento projekt představuje pro Photon Energy významný milník, protože se jedná o náš první solární projekt na Novém Zélandu a představuje naši expanzi v tomto regionu. Těší nás, že můžeme spolupracovat se společnostmi Aquila Clean Energy APAC a FNSF na výstavbě jejich prvního solárního projektu na tomto trhu,” řekl Georg Hotar, CEO Photon Energy Group.

Projekt se nachází v Pukenui v distriktu Far North na Novém Zélandu. Bude vybaven vysoce účinnými solárními fixními fotovoltaickými moduly s kombinovanou orientací na sever a východ-západ.

Růst vlastního portfolia

Portfolio vlastních elektráren společnosti Photon Energy nyní zahrnuje 97 solárních elektráren s celkovým instalovaným výkonem 127,3 MWp.  

Společnost má v současnosti ve fází developmentu velké solární FV projekty s kombinovanou kapacitou přes 1,2 GWp v Austrálii a na klíčových trzích CEE, včetně asi 220 MWp v Rumunsku, z nichž celkem 16,9 MWp je v pokročilé fázi výstavby.   

Photon Energy poskytuje na rumunském trhu řadu služeb v oblasti fotovoltaiky, od developmentu, návrhu a výstavby velkých zdrojů, až po provoz a údržbu FV aktiv; provozuje velkoobchod s výběrovými FV komponenty a nabízí energetická řešení na klíč pro firmy i instituce.