Photon Energy obdržela velmi dobrý rating v oblasti udržitelnosti

Zdroj: Photon Energy

První hodnocení udržitelnosti

Společnost Photon Energy, mezinárodní společnost s českými kořeny působící v oblasti obnovitelných energií a poskytující řešení pro čistou energii a vodu po celém světě, obdržela své první hodnocení udržitelnosti. imug | rating, nezávislá instituce, která posuzovala její praktiky a chování v oblasti udržitelnosti, jí udělila hodnocení “velmi dobré” se 75 body ze 100.

imug | rating patří mezi přední ratingové agentury udržitelnosti v Německu a specializuje se na výzkum v oblasti životního prostředí, sociálních dopadů a správy a řízení společností (ESG = ang. “environmental, social and governance”). Více než 20 let působí v oboru udržitelného financování a sociálně odpovědného investování (SRI = ang. “socially responsible investment”).  Hodnocení imug jsou přidělována na škále: slabý, střední, dobrý, velmi dobrý a výborný.

“Jsme hrdí, že naše postupy v oblasti ESG hodnotí imug | rating jako „velmi dobré“. Potvrzuje tak platnost naší strategie, v níž je udržitelnost klíčovým faktorem tvorby hodnot naší společnosti,“ uvedl  Georg Hotar, Výkonný ředitel Photon Energy Group.

“Jelikož je naším posláním pozitivně přispívat ke společenskému rozvoji důrazem na udržitelnost, má pro nás toto hodnocení obrovský význam. Prokazuje náš závazek být transparentním a důvěryhodným partnerem,“ dodal Hotar.