Photon Energy Group vykázala rekordní tržby v letošním roce

Zdroj: Photon Energy

Zdroj: Photon Energy

Historický rekord

Společnost zaznamenela tržby za třetí čtvrtletí roku 2022 o 37,5 % vyšší než tržby ve výši 268 milionů korun dosažené ve druhém, dosud historicky rekordním, čtvrtletí roku 2022.

Od začátku roku společnost vykázala 103,0 GWh vyrobené elektřiny ve srovnání s 82,3 GWh před rokem (meziroční nárůst o 25,2 %), což odpovídá celoroční výrobě v roce 2021. Vzhledem k tomu, že 83 % IPP portfolia (nezávislý výrobce elektřiny) společnosti prodává elektřinu přímo do sítě za tržní ceny, dosáhla společnost jen za prvních devět měsíců roku 2022 výnosy ve výši 754 milionů korun oproti 475 milionům korun za celý rok 2021 (nárůst o 58,7 % oproti celoročním výnosům z prodeje elektřiny za rok 2021).

“Prostředí na energetickém trhu jasně potvrzuje obchodní strategii pro naše IPP portfolio a provozní pákový efekt v našem podnikání je tak stále zřetelnější. Výsledky za září a 3. čtvrtletí 2022 spolu s dynamickým růstem, který jsme zaznamenali i v dalších oblastech našeho podnikání, jako je obchod s FV komponenty, posilují náš finanční výhled na rok 2022. Ten počítá s konsolidovanými tržbami ve výši 2 miliard korun  (meziroční nárůst o 133,8 %) a ukazatelem EBITDA ve výši 587 milionů korun  (meziroční nárůst o 150,4 %),” komentoval Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy Group.

Další expanze

Společnost nedávno oznámila, že si u UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a.s. zajistila dlouhodobé refinancování svého českého portfolia ve výši 688 milionů korun, čímž získala významnou likviditu, která jí,  po splacení dluhopisu v EUR 2017/2022, umožní dále rozšiřovat vlastní portfolio elektráren.

Portfolio elektráren společnosti má celkový výkon 91,9 MWp. V současné době je ve výstavbě dalších sedm nových fotovoltaických projektů v Rumunsku o celkové kapacitě 28,3 MWp. Společnost plánuje připojit tyto elektrárny k síti do konce roku. Včetně těchto projektů má společnost ve fázi developmentu a výstavby na svých klíčových trzích ve střední a východní Evropě (Rumunsko, Maďarsko a Polsko) a v Austrálii projekty s celkovou kapacitou 892 MWp.

O Photon Energy Group

Photon Energy Group poskytuje řešení pro solární energii a úpravu vody po celém světě. Své služby v oblasti solární energie dodává prostřednictvím společnosti Photon Energy. Ta od svého založení v roce 2008 postavila a uvedla do provozu solární elektrárny s celkovou kapacitou přes 120 MWp a spravuje vlastní portfolio elektráren s kapacitou 91,9 MWp. V současné době má v Austrálii, Maďarsku, Polsku a Rumunsku rozpracované projekty s kapacitou více než 892 MWp a po celém světě zajišťuje provoz, údržbu a monitoring FVE s kapacitou více než 330 MWp.