Panasonic představil nový panel s degradací pouhých 8 % po 25 letech provozu

Japonská společnost Panasonic minulý týden představila nový řadu výkonných fotovoltaických panelů s účinností 22,20 % a velmi nízkou degradací výkonu. Na trh firma uvádí také nový systém akumulace energie pro domácí fotovoltaické elektrárny pod značkou EverVolt.

Zdroj: Panasonic

Sázka na progresívní technologii článků

Nová řada panelů společnosti Panasonic pod značkou EverVolt dosahuje výkonu 400 Wp až 410 Wp. Panely jsou osazeny 66 půlenými multipřechodovými články (HJT). Nové panely vykazují účinnost přeměny slunečního záření na elektřiny v rozsahu 21,6 % až 22,2 %.

K přesnostem panelů EverVolt patří velmi nízký teplotní koeficient ve výši -0,26 % na stupeň Celsia. Společnost Panasonic nabízí na své panely 25.letou záruku na výrobek a 25-letou  výkonovou záruku. Podle sdělení výrobce jsou panely schopny na konci záruční doby pracovat na 92 % svého původního výkonu.

Technologie HJT článků umožňuje minimalizace ztrát při výrobě solární energie. Nový panel řady EverVolt kombinuje nejmodernější technologie HJT článků vyrobených pomocí sandwichové struktury. Uvnitř článků je vrstva z krystalického křemíku, které je obaleny nahoře a dole dalšími dvěmi vrstvami z tenkostěnného křemíku.

Řešení pro rezidenční trh

„O solární energii má zájem stále více majitelů domů, kterým nabízíme širokou škálu fotovoltaických panelů  o různých výkonu,“ řekl Mukesh Sethi, ředitel divize Solar and Energy Storage společnosti Panasonic Life Solutions pro USA.

Na trhu v USA společnost Panasonic v listopadu 2021 představila novou verzi svého lithium-iontového akumulátoru pro solární instalace v domácnostech. „Systém bateriového úložiště EverVolt 2.0 se snadno integruje se solárními panely Panasonic a vytváří tak komplexní systém, který umožňuje majitelům domů vyrábět a skladovat dostatek čisté energie,“ uvedl Sethi.

Mezi nové funkce bateriového úložiště patří nový řídící systém, který zjednodušuje instalaci zařízení tím, že propojuje všechny potřebné komponenty v jediném přístupovém bodě. „Součástí úložiště je také nová aplikace pro majitele domů, která poskytuje přehled o celém energetickém systému a umožňuje pohodlnou správu solárního systému i úložiště,“ dodal Sethi.

Panely a bateriové úložiště řady EverVolt nabízí Panasonic zákazníkům na americkém trhu. V polovině letošního roku je firma začne dodávat i klientům v Evropě.