Odemykáme potenciál

Ve středu 1. března 2023 společnost BayWa AG oznámila, že prodává mezinárodní obchodní jednotku „Solar Trade“, která je součástí BayWa r.e. AG.

Zdroj: Baywa r.e.

Proč přišlo toto rozhodnutí?

Úspěšná divize Solar Trade společnosti BayWa r.e. neuvěřitelně vyrostla, a to nejen v České republice. Pozici lídra v našem oboru potvrzuje také zastoupení ve 21 zemích po celém světě. Rok 2022 byl dalším rekordním rokem s růstem tržeb o více než 100 %. Stanovili jsme ambiciózní plány na další růst v Evropě a Severní Americe a zároveň jsme podpořili další expanzi v oblastech Asie, Tichomoří a Jižní Ameriky.

„Odemkněte náš potenciál“ – to je motto, pod kterým se management mateřské společnosti rozhodl vyčlenit obchodní divizi Solar Trade z BayWa r.e. a začal hledat investora, který může ještě lépe podpořit náš růst a se kterým můžeme plně využít obrovský potenciál divize Solar Trade a naplnit plány další expanze.

BayWa r.e. bude proto nyní hledat investora, který převezme celý globální byznys Solar Trade a všech jeho více než 1400 zaměstnanců. S Frankem Jesselem, Günterem Haugem a Alexanderem Schüttem v čele si Solar Trade zachová pevný základ, který tvoří kulturu, hodnoty a úspěch po více než 30 let.

Co to znamená pro zastoupení BayWa r.e. v České republice?

Nový směr a cesta, kterou se nyní vydáváme, bude nějakou dobu trvat. Naše podnikání bude stále pokračovat se spolehlivostí, finanční silou a kompetencí, kterou od nás jako dlouhodobého partnera očekáváte.

Jakub Fischer, jednatel BayWa r.e. v České Republice, uvedl: „Je to začátek dalšího růstu naší společnosti. Nový investor naší firmě otevře další možnosti rozvoje a umožní nám využít náš plný potenciál. I nadále tak budeme rozvíjet portfolio našich produktů, zlepšovat dostupnost zboží a zvyšovat naši konkurenceschopnost. Největší význam i nadále přikládáme každodennímu servisu našich zákazníků a rozvoji naší přidané hodnoty ve formě technické podpory a dodatečných služeb.“

„Těším se na další výzvy a spolupráci s našimi zákazníky během cesty k energetické transformaci v České republice,“ uzavírá Jakub Fischer, jednatel BayWa r.e. v České Republice