Tongwei představil nový fotovoltaický panel o rekordním výkonu

Přední čínský výrobce solárních článků a panelů Tongwei Solar (TW Solar) včera oznámil, že dosáhl nového milníku na poli vývoje vysoce výkonných fotovoltaických panelů. Nový panel TW Solar využívá technologii HJT solárních článků.

Zdroj: TW Solar

Nový rekord

Společnost TW Solar (součástí skupiny Tongwei) včera představila nový fotovoltaický panel řady 210-66 HJT 0BB, který má pozitivní výkonovou toleranci a dosahuje výkonu 743,68 W. Podle sdělení společnosti bylo u této technologie dosaženo rekordní účinností přeměny solárního záření na elektřinu ve výši 23,94 %.

„Za pouhých 6 měsíců dosáhly panely společnosti TW Solar (Tongwei) 4  převratných výkonnostních rekordů. Nové překonání nedávného výkonového rekordu při výrobě fotovoltaických panelů podtrhuje naši technologickou kompetenci v oblasti technologického výzkumu a vývoje,“ komentoval včera společnost svůj nový milník ve vývoji fotovoltaických panelů.

Nový významný hráč na trhu

Společnost TW (Tongwei) Solar, která je dobře známá svým vedoucím postavením v oblasti výroby vysoce čistého polykrystalického křemíku a článků, má v posledních měsících ambicí stát se novým špičkovým hráčem v odvětví fotovoltaických panelů. Za tímto účelem společnost masívně investuje do výroby nové generace pokročilých fotovoltaických článků a panelů.

Společnost Tongwei v roce 2022 překonala 120 GW ve výrobě solárních článků a ve svém oboru patří k největším na světě. Na trhu působí od roku 2013, kdy převzala aktiva společnosti LDK Solar.

V současnosti má společnost až 150 GW roční kapacitu ve výrobě solárních článků a více než 80 GW ve výrobě solárních panelů. Ve výrobě polysilikonu díky kapacitě až 230 000 metrických tun ročně patří k největším hráčům na trhu.

„Ve výrobě polysilikonu a solárních článků máme nejlepší kvalitu. A to samé platí, pokud jde o panely. Vedení naší společnosti Tongwei se denně zaměřuje na to, aby na prvním místě byla bezpečnost a kvalita,“  řekl Li Yan, Víceprezident společnosti Tongwei Solar pro prodej v nedávném rozhovoru.