Nový elektromobil Škoda Enyaq iV bude mít premiéru dne 1. září v Praze

Novým modelem ENYAQ iV realizuje ŠKODA důležitou část své strategie elektromobility. Jako první sériový vůz značky používá toto SUV s čistě bateriovým elektrickým pohonem modulární platformu pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Zdroj: Škoda

Zdroj: Škoda

Důraz na novou strategii

Český výrobce automobilů nedávno zveřejnil fotografii siluety vozu s čistě bateriovým elektrickým pohonem, která naznačuje vzhled jejího nejdůležitějšího letošního nového modelu. ŠKODA ENYAQ iV kombinuje emociální linie a vyvážené proporce s udržitelnou radostí z jízdy a velkorysou nabídkou vnitřního prostoru typickou pro značku ŠKODA.

Enyaq iV využívá jako první model Škoda modulární platformu pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Novým modelem Enyaq iV realizuje Škoda důležitou část své strategie elektromobility.

Silueta nového modelu Škoda Enyaq iV naznačuje proporce nové vlajkové lodi značky. Krátká příď a protažená linie střechy dodávají vozu dynamický vzhled a zachovávají velkorysou nabídku prostoru, která je pro značku typická.

Dojezdová vzdálenost až 500 kilometrů

Nové SUV tak v interiéru nabízí podobný prostor jako model Škoda Kodiaq, i když je na délku kratší než Škoda Octavia. Škoda Enyaq iV nabízí pohon zadních nebo všech kol, kromě toho jsou k dispozici tři velikosti baterie a pět výkonnostních stupňů.

Enyaq iV se rychle nabíjí, maximální nabíjecí výkon dosahuje až 125 kW. Dojezdová vzdálenost na jedno nabití je až 500 kilometrů v cyklu WLTP. Představení nového modelu Škoda je vyvrcholením oslav 125 let od založení mladoboleslavské automobilky.

Dne 1.září 2020 bude tento milník historie společnosti přenášen z českého hlavního města Prahy i virtuálně, mimo jiné na platformě Škoda Storyboard a přes sociální média.