Novinky v portfoliu AEG: když se výkon snoubí s krásou

Další posun v kombinaci estetického vzhledu a efektivitě solárních panelů je zde. Po rekordním roce 2022, kdy bylo v ČR zrealizováno přes 8000 instalací s panely AEG, dává exkluzivní dodavatel značky AEG pro ČR, společnost SOLSOL s.r.o., jednoznačnou důvěru i aktuálním novinkám.  Že jde o volbu správnou, dokazuje i ocenění EUPD Top Brand PV Award pro společnost AEG za rok 2022.

Zdroj: www.aeg-industrialsolar.de

Elegantní řada panelů M10

Panely řady M10 s half-cut články a černým rámem o výkonech 410/460/500 nahrazují oblíbenou řadu M6 s výkonem 450Wp, která skončila v roce 2022.

Technologie polovičního řezu článků (half-cut) a konstrukce s více sběrnicemi (multibusbar) zajišťují maximální konverzi solárního světla pro dosažení optimálních výnosů i lepší trvanlivost panelů.

Nabídka pro letošní rok zahrnuje nové prvky, jako jsou kabely XL, které poskytují vyšší flexibilitu a pohodlí při instalaci, a prodloužení záruky na 20 let u rezidenčních instalací. V celočerné variantě panelů nejvyšší výnosy podporuje prvotřídní vzhled.


Ultrablack pro náročné: šindelový panel G12

Ultračerný panel AEG M3207U-S(G12) o výkonu 430WP a M3057U-S (G12) o výkonu 400 a 410Wp přichází s inovativní šindelovou technologií. Nařezané krystalické křemíkové solární články (šindele) jsou poskládány do solárních modulů na sebe jako tašky na střeše. Místo klasického propojení páskami pájením jsou spojeny do řetězců elektricky vodivými spoji.

Zdroj: www.aeg-industrialsolar.de

Eliminuje se tak potřeba viditelných propojovacích sběrnic, snižují odporové ztráty a proudová zátěž. Výsledkem je vyšší účinnost a nárůst výkonu spolu s flexibilitou, která poskytuje vyšší odolnost proti mikroprasklinám, kterými můžou velké solární buňky trpět při manipulaci a dopravě.

Bonusem je vysoce atraktivní prémiový ultračerný vzhled. Články, rám i zadní vrstva zůstávají zcela černé a uspokojí tak i nejnáročnějšího zákazníka.

U nových řad panelů AEG lze základní produktovou záruku prodloužit na nadstandardních 20 či 25 let. Flexibilitu servisu zajišťují centra po celé ČR.

Unikátní 360° řešení

K výše uvedeným fotovoltaickým panelům nabízíme i plně kompatibilní hybridní asymetrické střídače společně s vysokonapěťovými bateriemi. Nespornou výhodou střídačů je velice tichý chod díky pasivnímu chlazení. Střídače disponují chytrým monitoringem vlastní spotřeby, díky kterému minimalizují odběry z distribuční sítě. Mají zabudovanou ochranu pro zvýšenou životnost – Type II SPD (DC) a IP66. Produktová záruka je 10 let s možností prodloužení až na 15 nebo 20 let.

Vysokonapěťová baterie AEG stojí na technologii LiFePo4 a je dodávána se zárukou 10 let nebo 6000 cyklů. Jejími výhodami jsou vysoké vybíjecí proudy 20A/40A a maximální flexibilita – možnost připojení až 4 baterií paralelně (10-50 kWh). Baterie nabízí “all-in one” řešení, kdy v jednom produktu nejsou jen samotné bateriové moduly, ale i tzv. “balancér” BMS, který vyrovnává mezi moduly napětí.

Veškeré technologie AEG jsou již skladem v České republice ve vyšším kontejnerovém množství. Pr o další informace navštivte naše webové stránky www.solsol.cz nebo kontaktujte sales@solsol.cz.