Novinka: Proč nové AC panely dokáží vyrobit až o 50% více solární energie než tradiční produkty?

Fotovoltaické panely SunPower jsou známé pro svoji vysokou kvalitu, a proto investorům nabízejí nejvyšší výtěžnost při výrobě solární energie po dobu až 40 let. Nyní SunPower uvádí na trh tzv. AC panely řady Maxeon, které díky vysoké kvalitě produktu a integrovaného mikroinvertoru dokáží vyrobit až o 50 % více energie než tradiční panely.

Zdroj: SunPower

Až o 50 % více solární energie

Díky unikátní technologii mikroinvertorů od americké společnosti Enphase, které jsou integrované do zadní strany panelů SunPower řady Maxeon 5 AC, dokáže Vaše solární elektrárna vyrobit až o 50 % více solární energie  během životnosti, než je tomu u tradičních panelů.

Další předností zabudovaného mikroinvertoru je možnost instalace panelů v různých úhlech a v jakémkoliv množství (od 1 kusu) na střešních instalacích.  Na rozdíl od běžných panelů,  mikroinvertor v panelech SunPower řady Maxeon 5 AC eliminuje vliv znečištění či zastínění na produkci solární energie a umožňuje rychlejší najetí výroby ráno.

Navíc, nemusíte řešit instalaci samostatného střídače na stěnu budovy, jako je tomu u tradičních panelů. Konverzi DC na AC elektřiny totiž řeší spolehlivý mikroinvertor americké společnosti Enphase, který je elegantně ukrytý na zadní straně každého panelu.

Individuální monitoring panelů

Další předností panelů SunPower řady Maxeon 5 AC je zajištění monitoringu fotovoltaického systému na úrovni jednotlivých panelů. Díky tomu mají investoři v reálném čase aktuální informace o výkonnosti každého panelů online či v mobilní aplikaci.

Nasazení mikroinvertoru dokáže také eliminovat případné poruchy na elektrárně či jednotlivých panelech. Tím se snižují náklady na případné servisní zásahy s tím, že některé vady lze řešit pomocí dálkového přístupu.

Prověřená technologie a nejvyšší výkon

Americká společnost SunPower vyrábí solární panely již více než 30 let a patří k předním světovým hráčům v oboru.

Její panely používá americká vesmírná agentura NASA pro potřeby kosmického průmyslu, kde není prvořadým kritériem cena, ale zejména dlouhodobý životnost a kvalita. Panely SunPower byly také využity i na projektu letounu poháněného solární energií Solar Impuls, který v roce 2019 obletěl svět.

Nová generace panelů SunPower řady Maxeon AC nabízí pro střešní rezidenční instalace nejen esteticky nádherný černý design, ale také velmi vysoký výkon ve výši 400- 415 Wp. Jejich účinnost dosahuje rekordních 22,2 %.

Vysoká kvalita a 25-letá produktová garance

SunPower si zakládá na velmi vysoké kvalitě svých panelů a jejich vysoké spolehlivosti. Proto si společnost jednotlivé komponenty vybírá od nejlepších dodavatelů z celého světa. Podle průzkumu přední poradenské společnosti IHS Constulting a DNV GL panely SunPower patří k absolutní světové špičce.

Zatímco většina tradičních výrobců panelů nabízí 10letou produktovou záruku, SunPower garantuje 25letou produktovou záruku. To představuje dvojnásobek oproti tržnímu standardu.

Také výkonové záruky pro panely od SunPower jsou nadstandardní. Výrobce garantuje u panelů pouze 0,25% roční degradaci. Po 25 letech provozu výrobce garantuje 92% výkonovou garanci. Toto je absolutní světový unikát v oblasti křemíkových panelů, což si společnost může dovolit díky použití velmi kvalitních článků, jenž minimalizují vady panelů v důsledku praskání.

Propojení špičkových technologií

Investice do panelů SunPower řady Maxeon AC dává investorům jistotu nejen špičkové kvality panelů, ale také předního výrobce mikrostřídačů Enphase. Oba výrobci vyrábějí vysoce kvalitního produkty, které opakovaně v testech překonaly standardy v průmyslu.

Jak panely, tak i mikrostřídače prošly dlouhodobými testy výkonnosti v reálném provozu. Každý z nich nabízí nejvyšší standard produktové garance v délce až 25 let.

Propojení těchto technologií tak investorům nabízí vysoký výkon, spolehlivost a dlouhou životnost fotovoltaických technologií v reálném provozu.

Kontakt na výhradního distributora panelů SunPower:

SOLSOL s.r.o.
Milady Horákové 13
Brno 616 00

Tel: +420 773 576 737
Email: sales@solsol.cz
http://www.solsol.cz/