Novinka: Na trh přichází konstrukce, která zajistí 3x rychlejší instalaci solárních panelů

Společnost Akusolar, velkoobchod s fotovoltaickým zbožím, nyní nabízí novinku na trhu: střešní tašku, která slibuje snazší a šetrnější instalaci střešních solárních panelů. Novinku doporučuje většina výrobců střešních krytin jako je KM Beta, Bramac, Betonpres, Terran a Tondach Wienerberger. 

Novinku si můžete prohlédnout na veletrhu Smart Energy Forum v Praze ve dnech 17.-18. října.

Zdroj: Akusolar

Vysoká efektivita a kvalita

Pro snazší a rychlejší instalaci střešních solárních panelů nabízí prodejce Akusolar novinku – střešní tašku s vestavěným úchytem pro jejich upevnění na hliníkový profil. Uvedený produkt představuje šetrnou a efektivní variantu pro instalaci panelů a je navržen tak, aby minimalizoval zásahy do stávající krytiny a případná rizika způsobená neodbornou instalací.

„Hlavním benefitem nového produktu je to, že jedna taška nahradí dva tradiční háky, které mohou při montáži méně zkušenými firmami způsobit zatékání do střechy nebo jiné poškození. Součástí tašky je uchycení profilu, které zajišťuje 3x rychlejší instalaci konstrukce pro fotovoltaické panely a zároveň garantuje nepoškození střechy,“ popisuje David Mašlár, ředitel společnosti Akusolar.

Taška je vyrobena z vysoce kvalitního polyamidu se skleněným vláknem, který při dodržení montážního postupu odolá vztlaku až 850 kg a výš. Na pevnost materiálu navíc výrobce poskytuje 15letou záruku, což představuje skvělou výhodu zejména pro koncového zákazníka.

Doporučení hlavních výrobců

Nové instalační tašky s vestavěným úchytem lze použít s dvěma typy krytin, a to bobrovkou nebo klasickou betonkou. Ty jsou velmi rozšířené a lze je zakoupit u několika výrobců po celé Evropě. „Aktuálně máme ve vývoji ještě další typy tašek, konkrétně brněnka a samba/sensation. Zároveň vyvíjíme také šablonou pro kotvení konstrukcí FVE do cembritové a eternitové krytiny,“ doplňuje Mašlár.

„Instalační taška je kompatibilní s krytinami velkých výrobců, jako jsou KM Beta, Bramac, Betonpres, Terran a Tondach Wienerberger. Těší nás, že jeden z největších výrobců střešní krytiny – společnost KM Beta – v Česku tuto tašku doporučuje v rámci montáže FVE na jejich typové krytiny,“ dodává David Mašlár. Tyto tašky jsou k dostání v exkluzivním zastoupení pouze u společnosti Akusolar, která se i nadále podílí na vývoji dalších řešení pro konstrukce FVE.

O Akusolar

Akusolar se zabývá distribucí komponentů pro fotovoltaické elektrárny. Působí na českém trhu od roku 2017. Jedná se o velkoobchod s komponenty pro fotovoltaické elektrárny a pro své klienty nabízí fotovoltaické panely, baterie, rozvaděče pro FVE a další příslušenství. Přináší na trh nejnovější produkty a technologii ze světa fotovoltaiky od osvědčených výrobců.

Novinku si můžete prohlédnout na veletrhu Smart Energy Forum v Praze ve dnech 17.-18. října.