Novinka: LONGi uvádí na evropský trh nový 66-článkový panel s unikátním designem

Společnost LONGi Solar, světový lídr v oblasti fotovoltaických technologií, rozšiřuje svou úspěšnou produktovou řadu HiMO5 o další verzi panelu s půlenými články (Half-Cut Cells). Nový panel je speciálně vyvinutý pro evropské trhy. Vychází z celosvětově standardní velikosti křemíkových destiček typu M10 a je vybaven 66 solárními články a novým designem rámu.

Zdroj: LONGi Solar

Vylepšený design a větší flexibilita

Díky novému designu mají nyní instalatéři možnost umístit panely horizontálně i vertikálně, a to díky úchytům, které lze připevnit jak na kratší, tak i na delší strany rámu panelů.

Tato flexibilita umožňuje maximalizovat dostupný prostor horizontální velké instalace na zemi a také velké střešní instalace. Možnosti upevnění kratších stran jiných modulů, které jsou stejně velké nebo větší než panely řady LONGi’s HiMO5m, jsou obvykle velmi omezené. V lepším případě trvá proces instalace mnohem déle a vyžaduje více materiálu. Tato flexibilní verze modulu HiMO5m společnosti LONGi to mění.

Horizontální, vertikální nebo kombinovaný: Více možností pro návrh systému

Nová verze panelů HiMO5m s 66 články se hodí zejména pro horizontální komerční a utilitní instalace na střechách. Plánování projektů se stává mnohem flexibilnější, jelikož panely nejsou omezeny jen na vertikální instalace. Modul je navíc kompatibilní se standardními instalačními systémy.

Nyní je tedy možné zřizovat horizontální systémy se šesti řadami, aniž by bylo nutné používat všechny dodatečné lišty a držáky, které to dříve vyžadovalo. Montéři mohou také upevnit držáky na některé krátké strany a některé dlouhé strany. Kromě toho je zde prostor pro systémy s plochou střechou s konzolami v rozích na krátkých stranách.

Kombinace odborných znalostí v oblasti článků a konstrukce rámů

Specialisté na solární technologie ze společnosti LONGi upravili počet článků pro nový panel tím, že zesílili konstrukci rámu aby byla zajištěna dostatečná mechanická stabilita. Nová verze panelů vychází z osvědčené technologie řady HiMO5 společnosti LONGi, kterých se již vyrobilo vice než 30 gigawattů.

Prémiové výrobky řady HiMO5 od společnosti LONGi jsou navrženy tak, aby vykazovaly dlouhou stabilitu, a to díky použití  galiem dopovaných půlených článků, které mají vysokou odolnost proti degradaci světlem díky technologii low-LID (Poznámka redakce: nízká degradace v důsledku působení efektu LID). Tyto panely již byly několikrát oceněny nejvyššími hodnocením jako „High Achievers (Vysoce výkonné)“ a „Top Performers(Špičková výkonnost)“ nezávislými testovacími laboratořemi RETC a PVEL. V roce 2021 tyto panely take získaly prestižní cenu veletrhu Intersolar Award.

O společnosti LONGi

Společnost LONGi byla založena v roce 2000 a jejím cílem je být přední světovou společností v oblasti solárních technologií, která se zaměřuje na tvorbu hodnot orientovaných na zákazníka s důrazem na plnou transformaci energetiky směrem k obnovitelným zdrojům.

V rámci svého poslání „Využití solární energie, budování zeleného světa“ a filozofie značky „Neochvějné a spolehlivé technologické vedení“ se společnost LONGi věnuje technologickým inovacím, a protozaložila pět obchodních jednotek, která zahrnují monokřemíkové destičky, články a panely, komerční a průmyslová distribuovaná solární řešení, řešení pro zelenou energii a vodíková zařízení. Společnost zdokonalila své schopnosti v oblasti poskytování zelené energie a v poslední době se věnuje také ekologickým vodíkovým produktům a řešením na podporu celosvětového rozvoje bezemisní energetiky.

Další informace o společnosti LONGi najdete na webu: www.longi.com/en