Novinka: Longi Solar uvádí na trh 420 W panel pro střešní instalace

Největší světový výrobce fotovoltaických panelů, čínská společnost LONGI Solar (dále jen „LONGI“) tento týden oznámila, že zahájila výrobu nového monokrystalického panelu  řady Hi-MO 4 o výkonu až 420 Wp a účinnosti  21.0%. Nový produkt je určen zejména pro střešní fotovoltaické elektrárny v rezidenčním a komerčním segmentu.

Zdroj: LONGi Solar

Zdroj: LONGi Solar

Řešení pro maximální výkon

Podle sdělení společnosti LONGI je šířka panelu je standardizovaná s tím, že jeho délka bude k dispozici ve 3 odlišných variantách za účelem maximalizace výkonu na střešní fotovoltaické elektrárně.

Panel řady Hi-MO 4 využívá mono-krystalické články typu PERC. Výkon panelů se pohybuje v rozmezí 410 Wp až 420 Wp a konverzní účinnost dosahuje 20.5% and 21.0%.  Rozměry panelů jsou 1924 x 1038 mm a váha je 22 kg při celkové ploše okolo 2 m2.

“Šířka panelů řady Hi-MO 4 je standardizovaná tak, aby tři odlišené délky panelů umožnily dosáhnout maximálního výkonu střešního fotovoltaického systému v rezidenčním sektoru,“ uvádí společnost LONGI.

“Pokud se jedná o elektrické parametry, pak panel má maximální proud nižší než  11A, což perfektně koresponduje s řadou předních značek stringových střídačů, výkonových optimizérů a mikroinvertorů na celém světě,” upřesňuje společnost LONGI. K dalších výhodám panelů řady Hi-MO 4  patří silná odolnost vůči působení větru a sněhu.

Společnost LONGI na panel řady Hi-MO 4 nabízí 25-letou lineární garanci výkonu a 12-letou produktovou garanci. Panely jsou osazeny propojovací krabici s krytím IP 68 rating. Horní krycí vrstva panelů je potažena tvrzeným sklem o průměru 3.2 mm.

Panely LONGI řady Hi-MO 4 jsou nyní uváděny na trh. Jejich distributorem pro Českou a Slovenskou republiku je společnost nanosun s.r.o.