Novinka: Bezplatná služba BayWa r.e. monitoring odhalí vypnuté asymetrie a další poruchy na elektrárně

Společnost BayWa r.e. Solar Systems s.r.o. představila minulý týden novou službu, která provozovatelům fotovoltaických elektráren  pomůže vytvořit proaktivní monitorovací systém, který bude automaticky vyhledávat chyby a vyhodnocovat je. Na trh také v budoucnosti přijdou nové měniče GoodWe ET series ve výkonnostních řadách 15 a 30 kW.

Zdroj: BayWa r.e. Solar Systems s.r.o.

Premiéra v Česku

Historicky poprvé se ve Frýdku-Místku a následně v Praze uskutečnila GoodWe Solar Roadshow 2022 ve spolupráci BayWa r.e. Solar Systems s.r.o..

„S GoodWe spolupracujeme už od roku 2016. Partnerství s GoodWe si velmi vážíme, je to skvělá firma. Myslím, že to funguje vzájemně. Pokud vím, jsme jedni z nejstarších, ne-li vůbec nejstaršími zákazníky v Evropě. Naše spolupráce sahá skutečně roky zpátky. Obě strany si jí velmi vážíme a díváme se společně i do budoucna,“ řekl Jakub Fischer, jednatel společnosti BayWa r.e. Solar Systems s.r.o..

V GoodWe trucku přijely čerstvé novinky. Na produktovém školení vedeném Petrem Varmužou, technickým ředitelem BayWa r.e. Solar Systems s.r.o., byly představeny nové hybridní střídače, baterie a služba BayWa r.e. monitoring.

Nové střídače 

Nejvýznamnější novinkou, na kterou se zákazníci mohou v blízké budoucnosti těšit, je měnič GoodWe ET series ve výkonnostních řadách 15 a 30 kW.

„Pro naše zákazníky je to velký přínos, protože do segmentu nad 10 kW pro tuhle chvíli nemělo GoodWe žádný vhodný střídač. Další z produktů, které se na český trh přicházejí, jsou baterie Lynx Home F, vysokonapěťové baterie přímo od GoodWe a potom Lynx Home U, které jsou nízkonapěťové,“ dodává Petr Varmuža, technický ředitel BayWa r.e. Solar Systems s.r.o..

Proaktivní monitorovací systém

Na GoodWe Roadshow byla také představena nová bezplatná služba BayWa r.e. monitoring, která je oficiálně spuštěna od 1. 8. 2022. Díky zkušenostem s měniči GoodWe dokázalo technické oddělení BayWa r.e. v České republice vytvořit algoritmy, které automaticky zpracovávají informace ze SEMS portálu, které jsou reportovány a následně ověřeny techniky.

„Snažíme se vytvořit proaktivní monitorovací systém, který bude automaticky vyhledávat chyby a vyhodnocovat je. My jako technici u nás ve Frýdku-Místku se budeme starat o to, aby všechny tyto náležitosti byly vyřešeny co nejdříve a všechny problémy odstraněny, tak aby byl koncový zákazník spokojen,“ říká technický ředitel BayWa r.e. Solar Systems s.r.o. Ing. Petr Varmuža.

BayWa r.e. monitoring odhalí chyby jako jsou vypnuté asymetrie, chyby komunikace se Smart Metrem, špatně zapojené měření, neaktuální FW, chyby vybíjení baterií. Přepnutí do ostrovního režimu a postupně budou přibývat další funkce.

Nové produkty v oblasti střídačů, baterií a službu BayWa r.e. monitoring si můžete prohlédnout na stánku společnosti během výstavy Smart Energy Forum v Praze ve dnech 18.-19. října 2022.