Nové testovací centrum: Jak v praxi funguje domácí baterie s garancí až 5500 cyklů nabití-vybití?

Nadstandardní počet cyklů nabití-vybití 5500 (při 90% hloubce vybití), 10-letá produktová záruka a pokročilý systém řízení dělají z domácí baterie HomeESS HV3700 od společnosti SYL/Risen Energy velmi atraktivní produkt pro zájemce o uskladnění vyrobené energie z fotovoltaických elektráren. O tom, jak v praxi tato novinka na českém trhu funguje, se můžete přesvědčit v testovacím centru FV technologií společnosti SOLSOL s.r.o. v Brně.

Zdroj: SYL

Důraz na kvalitu

Společnost SYL Battery (SYL) patří k předním světovým výrobcům systémů skladování energie na bázi Li-Ion článků. Vývoji bateriových technologií se ve společnosti SYL věnuje více než 10 let tým, který tvoří 100 inženýrů.

Při výrobě svých baterií společnost SYL  využívá  patentovanou technologií tzv. pouch cells nebo-li váčkových článků od japonské společnosti DKS Technology. Její roční výrobní kapacita ve dvou továrnách dosahuje přes 1 GWh.

SYL jako vůbec první na světě získala certifikát kvality od americké inspekční instituce UL 9540A za svůj vysokonapěťový 1500 V systém skladování energie. V roce 2019 získala SYL certifikát kvality od německé certifikační společnosti TüV SüD Group.

V současnosti SYL patří do holdingu společnosti Risen Energy, která patří mezi Top10 největších výrobců fotovoltaických panelů na světě. Toto partnerství garantuje SYL vysokou úroveň finanční stability.

První domácí akumulátor

V minulosti se SYL zaměřovala především na komerční a velkokapacitní úložiště energie v řádu MWh. Nyní uvádí na trh první řešení pro rezidenční sektor- domácí baterii HomeESS HV3700, kterou v Česku distribuuje společnost SOLSOL s.r.o..

Výhodou domácích baterii HomeESS HV3700 od společnosti SYL je nadstandartní kapacita jednotlivých článků ve výši 3,7kWh. Baterie je vybavena velmi kvalitním  BMS systémem, který zajišťuje velmi spolehlivý monitoring systému a také vybíjení na úrovni jednotlivých článků.

 

Na rozdíl od většiny komerčně dostupných produktu nabízejí baterie HomeESS HV3700 životnost až 5550 cyklů při 90%  vybití v residenčním použití,  a 4000 cyklů v případě komerčního použití. Celý systém je velmi flexibilní a škálovatelný až na kapacitu  22,2kWh.

K dalším přednostem baterií HomeESS HV3700  patří vysoký nominální vybíjecí proud 25A, velmi propracovaný řídící systém baterie (vysoce přesná kalkulace SOC a monitoring) a také 10 letá produktová záruka výrobce.

Baterie SYL řady HomeESS HV3700  jsou plně kompatibilní se střídači značky GoodWe -ET a Growatt GW-ET.

Možnost prohlídky

Pro vážné zájemce o novou domácí baterii společnosti SYL řady HomeESS HV3700  máme dobrou zprávu. Po dohodě se společnosti SOLSOL s.r.o.., která baterie SYL distribuuje v ČR, je možné zajisti osobní prohlídku zařízení v praxi v novém testovacím centru v Brně.

Nové testovací centrum FV technologie nabízí v Česku unikátní  koncept testování panelů, střídačů i baterií v reálném provozu.  Na střeše centra se nachází  9 typů solárních panelů, jejichž výkony a výrobu v reálném čase měří technologie optimizérů společnosti SolarEdge, které jsou napojeny přes přepínací rozvaděč na dva typy střídačů společnosti GoodWe a Growatt. 

 

Součástí testovacího centra je integrovaný řídící management LOXONE, dobíjecí stanici elektromobilů a také přímotopy, na kterých se testuje zátěž a limity systému.  Na testovací elektrárně je také možno simulovat plno různých stavů a závad sítě, kontrolovat vypínací a náběhové časy a ukazovat tak zájemcům celou škálu praktických situací, které při provozu mohou vzniknout. 

Nové testovací centrum FV technologií se nachází v Brně na ulici Králova 4 v sídle společnosti SOLSOL s.r.o..

„Zveme vážné zájemce na návštěvu našeho nového centra v Brně. V budoucnosti zde budeme pořádat individuální prezentace pro veřejnost, tak skupinová školené technologií pro firemní zákazníky,“ říká Radek Orság, jednatel společnosti SOLSOL.