Nové solární panely Terracota jsou na střeše téměř neviditelné

Rakouský výrobce Sonnenkraft  přichází s produktovou novinkou. Od letošního roku začal vyrábět červené solární panely pro klasické střechy, které prakticky nerozeznáte od střešních tašek.

Zdroj: Sonnenkraft

Ideální řešení pro historické budovy

Rakouský výrobce solárních panelů Sonnenkraft představil nový solární panel „Terracotta“. Má červené zabarvení a hodí se tak k červeným taškovým střechám lépe, než klasické černé panely. Nový solární panel skvěle splývá s běžnou střešní krytinou.

Povrch nových panelů není typicky tmavý jako u dosavadních výrobků, ale nabízí více tradiční červenou barvu. Panely se tak skvěle hodí na historické nebo památkově chráněné budovy, u kterých za současných podmínek nelze běžné fotovoltaické panely instalovat.

„Červené panely určeny mimo jiné pro historické budovy. Terakotový solární panel je podle něj také ideálním řešením pro zákazníky s červenými taškovými střechami, kteří si potrpí na design,“ říká Peter Prasser, jednatel společnosti Sonnenkraft.

Vysoká účinnost

Panely Terracota se vyrábí přímo v Rakousku. Červený povrch panelů není tolik rušivý a přitom nedegraduje efektivitu celého systému.

U většiny tradičních barevných panelů dochází často ke snížení jejich účinnosti  kvůli přívětivějšímu designu. To ovšem není případ nové řady panelů Sonnenkraft. I přes červené zbarvení nabízí stále velmi slušnou účinnost, za které by se ani standardní fotovoltaické panely nemusely stydět.

Panely Terracotta jsou osazeny solárními články typu TOPCon s účinnosti 20,02 %. Skleněné panely jsou navíc opatřeny antireflexní vrstvou, která snižuje oslnění.

Průkopník v oboru

Solární panely Terracotta  typu sklo-sklo nabízejí výkon 400W a mají červené rámy. Tato technologie panelů získala všeobecné stavební povolení od Německého institutu pro stavební techniku (DIBt).

Společnost Sonnekraft byla založena v roce 1993, a proto je již dlouho považována za průkopníka v oboru. Nové Terracota panely nově umožňují instalaci fotovoltaických systémů i na budovách, kde se to dříve zdálo nemožné kvůli památkovým předpisům. Díky svému designu panely nenarušují estetickou, kulturní a historickou identitu těchto budov.