Nové řešení pro domácí nabíjení elektromobilů s využitím solární energie

Společnost ABB uvádí na trh nové řešení pro domácí nabíjení, Terra AC wallbox. Nástěnná nabíjecí stanice bude v následujících měsících dostupná na vybraných trzích včetně Evropy, od května 2020 bude pak v prodeji celosvětově. 

Zdroj: ABB

Zdroj: ABB

 

Chytré řešení nabíjení elektromobilů v domácnostech a firmách

 

Tato nástěnná nabíjecí stanice je navržena tak, aby splňovala požadavky na kvalitu i na finančně dostupné řešení nabíjení elektromobilů v domácnostech a firmách. Současně podporuje stále se rozrůstající skupinu uživatelů obnovitelných zdrojů energie, kteří chtějí ovládat vlastní energii a řídit její spotřebu, například připojením stanice na domácí solární panely.

 

Nový Terra AC wallbox přichází na trh ve verzích do 22kW, což zaručuje kompatibilitu s elektrickými systémy domácností a budov z celého světa. Nabízí bezpečné, chytré a udržitelné řešení pro nabíjení, které podporuje iniciativu obchodní jednotky ABB Elektrotechnika „Mission to Zero for smart cities”, založené na vizi bezemisní dopravy. 

 

Frank Muehlon, Head of ABB’s global business for E-mobility Infrastructure Solutions, vysvětluje: „Trendy urbanizace, digitalizace a industrializace vedou k nezbytné změně způsobu cestování. ABB již nyní stojí v čele stejnosměrného rychlonabíjení, a rozhodlo se využít své rozsáhlé zkušenosti k vývoji AC řešení, které umožní nabíjení elektromobilů v noci či delší dobu, a to buď v domácnostech nebo firmách.“

 

Integrace se systémy SmartHome

 

Terra AC wallbox využívá výhody plynoucí z připojení k internetu, které umožňuje konfiguraci a update softwaru pomocí speciální aplikace nebo na dálku pomocí cloudu. Systém tak nabízí velkou flexibilitu, minimalizuje potřebu zásahů na místě a maximalizuje efektivitu a dobu provozuschopnosti. 

 

Každá nabíječka je vybavena velmi přesným elektroměrem pro fakturační účely, který lze snadno integrovat se systémy hospodaření s energií chytrých budov, a využívat tak pokročilé funkce řízení zátěže. Majitelé domácností a podniků tak budou schopni dle potřeby přizpůsobovat spotřebu energie a maximalizovat nabíjecí výkon i efektivitu nákladů. Objednání bude možné v rámci partnerské sítě ABB.

 

Již řadu let označují analytici rok 2020 jako zlomový rok pro e-mobilitu a předpovídají, že podíl globálního trhu elektromobility vzroste v roce 2020 o nejméně 3 procenta a do roku 2040 o více než 50 procent. Společnost ABB jako globální lídr v oblasti řešení pro udržitelnou dopravu, udělalo v posledních deseti letech významné kroky v rozvoji elektromobility a nejnovější řešení Terra AC wallbox je toho součástí.

 

ABB nabízí plný sortiment řešení pro nabíjení a elektrifikaci elektrických vozů, elektrických a hybridních autobusů, a také lodí a železnic. ABB působí na trhu nabíjecí infrastruktury pro elektromobily od roku 2010 a do dnešní doby prodalo vice než 13 000 DC rychlonabíjecích stanic do více než 80 zemí. Nedávno rovněž získalo ocenění Global E-mobility Leader 2019 za roli, kterou hraje v oblasti podpory udržitelné dopravy v mezinárodním měřítku.