Nové možnosti vzdělávání montážních techniků fotovoltaiky 

Růst trhu s fotovoltaikou a zvýšený zájem domácností, firem i měst o vlastní zdroj energie vede k dlouhodobému nedostatku kvalitních montážních techniků. Jaké jsou možnosti vzdělávání pro firmy, které jsou nové v oboru? Kde získat zkoušku profesní kvalifikace? 

Zdroj: CAFT

Raketový růst trhu

Na téměř čtyřnásobek vzrostl meziročně zájem domácností o dotace na obnovitelné

zdroje. Ukazují to data o počtu podaných žádostí v dotačním programu Nová zelená úsporám za první kvartály let 2021 a 2022. Státní fond životního prostředí eviduje 12,2 tisíc žádostí o dotace, přitom loni to ve stejném období byly 3,2 tisíce. To vše se promítá také do nárůstu poptávky po školeních a zkouškách.

„Zaznamenáváme stále větší zájem o profesní školení a zkoušky. V poslední době se mezi zájemci objevují uchazeči z řad firem a podnikatelů, kteří chtějí instalaci fotovoltaiky nově zařadit do portfolia svých činností”, říká Aleš Hradecký, předseda Cechu akumulace a Fotovoltaiky (CAFT), který montážní firmy v Česku sdružuje. V reakci na rostoucí zájem CAFT spustil sérii nových školení.

Školení nových montážních techniků

Dvoudenní školení montážních techniků fotovoltaických systémů je určeno především pro začínající firmy a živnostníky, kteří se chtějí pustit do montování fotovoltaických elektráren. Toto školení lze kdykoliv doplnit zkouškou profesní kvalifikace, kterou právní norma po technicích vyžaduje. Školení zajišťují odborníci z ČVUT UCEEB, týmu Fotovoltaických systémů a případně další přizvaní experti na dílčí části školení (např. požární bezpečnost, diagnostika vad komponent PV systémů, aj.). 

Nejbližší termín školení: 15-16.6.2022

Místo: prostory UCEEB ČVUT, Třinecká 1024, Buštěhrad

Cena: 9.500 Kč bez DPH

Závazná přihláška a podrobný program zde.

Zkouška profesní kvalifikace

CAFT organizuje také jednodenní zkoušky profesní kvalifikace Elektromontér fotovoltaických systémů (26-014-H) ve spolupráci s profesionály z Česká peleta, z.s.p.o.

Pro členy CAFT je zkouška za výhodnou cenu 4.500 Kč bez DPH.

Pokud vaši technici potřebují obnovit profesní kvalifikaci, mohou se přihlásit na zkoušku v nejbližším volném termínu na tomto odkazu. Více informací o zkoušce naleznete tady.