Nové funkce inteligentní nabíječky elektromobilů ze solárů

Kolem inteligentní nabíječky od společnosti Fronius se toho děje hodně. Fronius Wattpilot se prezentuje řízením zatížení, větší flexibilitou, vyšší ochranou IP a ještě větší udržitelností. 

Zdroj: Fronius

Nejmodernější softwarové funkce

Součástí filozofie společnosti Fronius je neustálé zlepšování. „Každý den pracujeme na dalším vývoji našich výrobků a řešení. Fronius Wattpilot je nejnovějším příkladem. Nejmodernější softwarové funkce přinášejí řadu výhod jak pro instalatérské firmy, tak pro majitele fotovoltaických systémů,“ vysvětluje Martin Hackl, Global Director pro marketing a prodej, obchodní jednotka Solar Energy, Fronius International GmbH.

Významnou roli přitom hraje také tvorba hodnoty: V souladu se strategií udržitelnosti společnosti Fronius se používají komponenty z Evropy, aby se zabránilo dlouhým přepravním trasám.

Nové funkce pro Fronius Wattpilot

Nový je například protokol OCPP (Open charge point protocol). Jedná se o standardizované rozhraní pro správu nabíjecích stanic. Umožňuje vytvářet přehledy o nabíjení a řídit zatížení.

Dobrá zpráva je tu i pro ty, kdo rádi sledují všechny energetické toky: Wattpilot se nedávno objevil také na Fronius Solar.webu. To poskytuje jednotnou vizualizaci a možnost řešení problémů přímo v bezplatném monitorovacím nástroji. Kromě toho Wattpilot dostal nové šaty. Moderně navržený plášť zajišťuje vyšší krytí IP55. Navíc byl vylepšen dosah sítě WLAN, což zvyšuje flexibilitu v místě instalace.

Všechna tato vylepšení jsou k dispozici nejen pro stávající verze, ale také pro dvě další: Wattpilot Home 22 J a také Wattpilot Go J 22 AUS (pro Austrálii).

Energeticky optimalizované nabíjení

Do konce roku bude pro všechny nabíječky Wattpilot k dispozici také funkce Dynamic Load Balancing. Elektromobily se obvykle nabíjejí vysokým výkonem. Pokud je současně připojeno několik elektromobilů, dochází často k překročení maximálního instalovaného příkonu domácnosti.

Funkce Dynamic Load Balancing zajišťuje optimální rozdělení proudu. Výsledkem je bezpečné nabíjení bez nutnosti investovat do rozsáhlé a nákladné připojovací infrastruktury. Díky funkci Dynamic Load Balancing lze současně a energeticky optimálně nabíjet až tři elektromobily. Potřebná energie je dynamicky rozdělována a řízena mezi nabíjecí vozidla.

Wattpilot společnosti Froniu detekuje překročení příkonu domovní přípojky a reaguje na to tím, že upřednostní zátěže v domě (tepelné čerpadlo, Ohmpilot, sporák atd.).

Dokonalá kombinace fotovoltaiky a e-mobility

Elektromobilita má smysl pouze v kombinaci s fotovoltaickým systémem. Nejlevnějším způsobem nabíjení elektromobilů je totiž vlastní vyrobená fotovoltaická elektřina. Zelený proud navíc výrazně zlepšuje ekologickou bilanci.