Nová éra těžby kryptoměn díky solární energii

Mecobit Solar, globální společnost vyvíjí vysoce kvalitní řešení pro výrobu solární energie za dostupnou cenu, oznamuje vylepšení svých produktů Solar System, které zajišťují napájení těžařům kryptoměn a dalším stávajícím těžařům. Produkty Mecobit Solar System zahrnují přenosnou solární stanici, sady solárních panelů (kompletní) a solární jednotku M4000.

Zdroj: Mecobit

Využití záložního napájení

Uživatelé produktů Mecobit Solar System nyní mohou využívat záložní energii při výpadku sítě a udržovat tak v chodu nepostradatelné spotřebiče nebo napájet například domácí spotřebiče, sušičky, bazénová čerpadla, nabíječky elektrických vozidel, a dokonce i těžební platformy pro kryptoměny.

Některé kryptoměny, včetně bitcoinu, se vytváří procesem zvaným proof of work, který vyžaduje, aby počítače „těžily“ měnu řešením složitých hádanek. Napájení těchto počítačů vyžaduje velké množství elektrické energie.

Bitcoin je nechvalně proslulý tím, že ročně spotřebuje tolik elektřiny, že se do atmosféry dostane 40 milionů tun oxidu uhličitého – nyní však rostoucí počet těžařů po celém světě vyvíjí nové ekologické a lukrativní strategie, které mají vlastní vysokou hodnotu.

Velký potenciál využití OZE pro těžbu bitcoinů

Vzhledem k tomu, že podíl solárně poháněných hashovacích systémů zřejmě poroste, mnozí vidí potenciál pro využití obnovitelné energie při těžbě bitcoinů jako příznivý cyklus. Společnost Mecobit poskytuje jedinečné pobídky při těžbě kryptoměn, které podporují organizace k využívání co nejlevnější energie a pobízejí další organizace po celém světě k přechodu na obnovitelné zdroje energie, jako je například ta solární.

Vlády usilují o snížení emisí uhlíku a zavádějí další pobídky, jako jsou investiční daňové úlevy, takže se pravděpodobně zvýší podíl těžebních provozů využívajících solární energii. I když je solární energie považována za ekologickou a obnovitelnou, jsou s ní spojeny i značné problémy, například limit doby slunečního svitu a náklady na přepravu.

 Aby se snížily náklady na přepravu, hradí společnost Mecobit přepravu a dovozní tarify, takže zákazníci mohou získat vše, co potřebují k zahájení provozu, bez dalších nákladů nad rámec ceny samotného zařízení.