NOARK představí novou nabíječku pro elektromobily na veletrhu Smart Energy Forum

Společnost NOARK Electric uvedením nové EV nabíjecí stanice Ex9EVD3 vychází vstříc uživatelům elektromobilů, kteří hledají pohodlné, bezpečné a rychlé řešení pro dobíjení svých vozidel v domácím prostředí. Novinka bude představena na veletrhu Smart Energy Forum v Praze příští týden.

Zdroj: NOARK Electric

Nabíjecí stanice NOARK Ex9EVD3 je nástěnná a určená pro nabíjení elektromobilů v domácích podmínkách, například v garáži. Již v základu obsahuje interní proudový chránič typu B, který je nutnou součástí EV nabíjecích stanic a je schopen detekovat únik DC, AC a pulzujícího proudu při vysoké frekvenci.

NOARK Ex9EVD3 s nabíjecím proudem až 32 A v třífázovém zapojení je zákazníkům k dispozici jak ve verzi s integrovaným nabíjecím kabelem s koncovkou typu T2 (verze T2C 16A a T2C 32A), tak se zástrčkou T2 na přední straně (verze T2S 16A a T2S 32A), u které není kabel součástí balení.

„Volitelnou součástí je modul dynamického vyvážení zátěže (DLB), který zamezuje překročení maximálního povoleného proudu hlavního jističe při současném provozu nabíjecí stanice pro elektromobily s dalšími spotřebiči v budově,“ uvádí Michal Růžička, produktový manažer společnosti NOARK Electric.

Nastavení nabíjecího proudu v 5 různých úrovních volí uživatelé manuálně pomocí tlačítka, nebo je přiřazeno automaticky v případě použití DLB modulu. Maximální nabíjecí výkon může dosáhnout 11 kW u 16A variant nabíječek a až 22,1 kW v případě 32A verzí.

Dobrou zprávou pro zájemce o nabíječku je, že mohou využít nové vlny programu Nová zelená úsporám – která startuje v září – a získat na Ex9EVD3 dotaci. Konkrétně 15 000 Kč v případě instalace nabíječky v rodinném domě, 25 000 Kč na 1 nabíjecí bod v bytových domech a maximálně 35 000 Kč na nabíjecí bod v bytových domech pro žadatele z řad veřejné správy či obcí.